Logo

Event MIX

The Blaze kolejną gwiazdą 15. edycji Audioriver!

Audioriver ogłasza kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznej edycji festiwalu. Do grona potwierdzonych artystów dołączają: BCee, The Blaze, Catz ‘N Dogz, Dr. Rubinstein, Fred V, Friction, LSDXOXO, Mind Against, Peach, Robert Hood live, TERRiWhoMadeWho.

The Blaze live, czyli audiowizualna uczta emocjonalnej elektroniki

Jednym z najważniejszych koncertów na tegorocznej edycji Audioriver będzie występ francuskiego duetu The Blaze, który w Płocku zaprezentuje swój nowy live show z materiałem z kolejnej, niewydanej jeszcze płyty. Projekt tworzą Guillaume i Jonathan Alric, a ich twórczość zachwyciła słuchaczy na całym świecie, a także prestiżowe media, na czele z The New York Times. W 2018 roku ukazał się ich debiutancki album pt. „Dancehall”, a poprzedzająca ją EP-ka z takimi hitami, jak „Virile”, czy „Territory” została doceniona nie tylko ze względu na świetny materiał muzyczny, ale również dzięki świetnym klipom, wyróżnionym m.in. na Berlin Music Awards czy UK Music Awards. Występy The Blaze na żywo to również wyjątkowa mieszanka wrażeń audiowizualnych, co udowodnili występując na takich festiwalach, jak Coachella, Primavera Sound czy Audioriver 2019. Po sukcesie swojego poprzedniego krążka, Guillaume i Jonathan pracują nad kolejnym studyjnym albumem.Tegoroczna edycja Audioriver to wyjątkowa okazja, abyposłuchać ich nowego materiału, ponieważ The Blaze w wersji live usłyszymy w tym roku tylko na wybranych światowych festiwalach.

The Blaze – Territory

WhoMadeWho i Mind Against – muzyka elektroniczna z duszą

Kolejny ciekawy występ, jaki usłyszymy na Audioriver, to koncert grupy WhoMadeWho, którzy również zapowiedzieli wydanie nowego albumu jeszcze w tym roku. W ciągu kilkunastu lat od rozpoczęcia swojej drogi muzycznej, Tomas Høffding, Tomas Barford i Jeppe Kjellberg wydali aż sześć studyjnych albumów, a także mnóstwo EP-ek, singli i remiksów wydanych dla takich wytwórni, jak Kompakt, Innervisions czy Life & Death. Zamiłowanie Barforda do muzyki elektronicznej, zestawione z rockowym i jazzowym wykształceniem Høffdinga i Kjellberga sprawia, że ich występy stanowią taneczną mieszankę wokali, instrumentów i melodyjnej elektroniki. Aby się o tym przekonać, warto posłuchać transmisji z ich niesamowitego i liczącego miliony odtworzeń koncertu na tle egipskiej świątyni Abu Simbel, a potem pojawić się pod sceną na Audioriver 2022.

WhoMadeWho live at Abu Simbel, Egypt for Cercle

W programie Audioriver warto zwrócić uwagę także na występ włoskiego duetu Mind Against. Bracia Fognini już od lat cieszą się dużą popularnością wśród fanów ze względu na ich charakterystyczny styl, łączący wpływy głębokiego techno, jak i melodyjnych, płynących brzmień, często okraszonych świetnymi wokalami. Ich autorskie produkcje doskonale wpasowały się do muzycznej stylistyki Afterlife, czyli jednej z czołowych wytwórni na międzynarodowej scenie, zarządzanej przez Tale Of Us. To właśnie w tym katalogu można znaleźć największe hity Mind Against, m.in. takie jak „Gravity” czy „Walking Away”.

Mind Against – Walking Away

Legenda z Detroit i czołowi przedstawiciele współczesnej sceny techno

Jak co roku, w Płocku nie zabraknie również czołowych przedstawicieli mocniejszych odmian elektroniki. Robert Hood to legenda sceny i reprezentant Detroit, czyli niezwykle ważnego miasta dla historii muzyki elektronicznej. Amerykański producent miał duży wpływ na rozpromowanie brzmień minimal techno już w latach 90-tych i kontynuuje swoją misję aż do dziś. Znacznie młodszym, ale coraz bardziej popularnym amerykańskim producentem jest LSDXOXO, który może już pochwalić się m.in. oficjalnym remiksem dla Lady Gagi. Artysta już wcześniej zasłynął na nowojorskiej scenie, a obecnie mieszka i tworzy w Berlinie, przez co znacznie częściej możemy zobaczyć jego energetyczne i pełne ekspresji występy w Europie. W stolicy Niemiec obecnie rezyduje również Dr. Rubinstein, czyli doskonała DJ-ka, której występy zawsze wyróżniają się kapitalną winylową selekcją i świetnym wyczuciem parkietu, o czym mogła się już przekonać publiczność Audioriver w 2018 roku.

Robert Hood | Boiler Room: Maastricht

LSDXOXO – Mutant Exotic

Dr. Rubinstein | Boiler Room x Dekmantel Festival 2019

Taneczne brzmienia muzyki elektronicznej

Skoro mowa o energetycznych występach, w programie Audioriver jak zwykle znajdziemy ciekawych artystów dla fanów nieco lżejszej i tanecznej muzyki. Catz ‘N Dogz to polski duet, już od lat cieszący się dużą rozpoznawalnością na całym świecie za sprawą własnej wytwórni Pets Recordings, świetnych produkcji, a także remiksów dla takich gwiazd, jak Disclosure czy Roisin Murphy. Własny katalog wydawniczy prowadzi również inna artystka, którą można będzie usłyszeć na Audioriver 2022. Mowa o Terr, pochodzącej z brazylijskiego Belo Horizonte, znanej ze współpracy także m.in. z wytwórniami Hotflush Recordingsi Phantasy Sound, czyli labetem Erola Arkana. Dużo tanecznych wrażeń fanów festiwalu czeka również podczas występu Peach, czyli kolejnej przedstawicielki nowej fali artystów, która pojawi się na 15. edycji Audioriver.

Catz 'N Dogz live from Defected Croatia 2021

Terr – Junction 2: Connections | @Beatport Live

Peach House Pumpers Mix | Boiler Room Fleshback Manchester

Czołówka reprezentantów bassowej sceny

Fanów połamanych brzmień elektroniki z pewnością zainteresuje przyjazd do Płocka właścicieli dwóch szanowanych wytwórni na sceniedrum & bass. Friction, czyli założyciel Shogun Audio, to jeden z najbardziej cenionych artystów na połamanej scenie, który zajmuje się nie tylko prowadzeniem wytwórni, ale także wydawaniem własnych utworów i regularnymi występami na różnych kontynentach. To samo można powiedzieć o właścicielu Spearhead Records, czyli BCee. Artysta w swoim katalogu wydawał produkcje wielu znanych producentów, na czele z Netsky, ale poza tym na swoim koncie ma już również ponad 200 własnych produkcji wydanych w ciągu ponad dwóch dekad. Na Audioriver 2022 wystąpi także Fred V, czyli reprezentant innej znanej wytwórni – Hospital Records. Brytyjski producent przyjedzie do Polski po wydaniu swojego pierwszego solowego albumu, a wcześniej jego twórczość mogliśmy poznać, gdy jeszcze współtworzył znany duet Fred V
& Grafix.

Friction: Live @ The Kia Oval, London – UKF On Air

BCee, Charlotte Haining& DRS – Love For The Fallen

 

Fred V – Icarus

Tańsze bilety na Audioriver będą dostępne tylko do 20 lutego!

***
Organizatorem Audioriver Festival, który odbędzie się w Płocku w dniach 29-31 lipca 2022 r. jest Fundacja Jest Akcja!

Partnerzy festiwalu: Miasto Płock, POKiS

Sponsorzy festiwalu: Red Bull

Sprzedaż obecnej puli karnetów na Audioriver 2022 potrwatylko do niedzieli, 20 lutego do godz. 23:59. Wejściówki na festiwal można zdobyć za pośrednictwem serwisu eBilet.pl: TUTAJ oraz w wybranych punktach stacjonarnych w całej Polsce: TUTAJ

 


 

Więcej newsów o wydarzeniach znajdziesz TUTAJ.

Inspiracji szukaj podczas Festiwalu Marketingu.