Event MIX Hotele Diament oferują noclegi, wyżywienie i pracę

Hotele Diament oferują noclegi, wyżywienie i pracę

0

Spółka Hotele Diament S.A., która od wielu lat zatrudnia pracowników z Ukrainy, przyłączyła się do akcji pomocy uchodźcom. Rodzinom pracowników i wszystkim potrzebującym z ich kręgów postanowiła pomóc w pierwszej kolejności. 

W ramach swoich hoteli przyjęła matki z dziećmi, zapewniając im bezpieczne i wygodne zakwaterowanie, wyżywienie, leki, odzież oraz zabawki dla dzieci. Ponadto pracownicy spółki zorganizowali oddolną, wewnętrzną akcję zbiórki rzeczy, które będą dla tych ludzi przydatne, a managerowie hoteli sprawne ich przekazanie. W poszczególnych hotelach wygospodarowała również przestrzenie, gdzie matki mogą spotkać się w szerszym gronie, a ich dzieci pobawić się razem. 

– W szeregach Spółki jest wiele osób z tego kraju, z długoletnim stażem, które doskonale porozumiewają się w języku polskim. Dzięki temu może zaoferować pomoc w tłumaczeniu, szczególnie w zakresie potrzeb związanych ze sprawami urzędowymi, uzyskaniem pomocy medycznej oraz staraniami się o pracę. Spółka zapewnia również możliwość uzyskania zatrudnienia. Akcję będzie kontynuować, jest w stałym kontakcie z urzędami miast, w których prowadzi działalność. Pomoc będzie dostosowywana do bieżących potrzeb – mówi Adam Krentusz, Hotele Diament.