Event MIX Po izolacji czas na wzmocnienie relacji w zespole

Po izolacji czas na wzmocnienie relacji w zespole

0

Czy zniesienie limitów ilościowych w restauracjach i wielu ograniczeń związanych z pandemią sprawi, że konferencje, szkolenia firmowe i spotkania integracyjne, będą wyglądały jak dawniej?

Poluzowanie obostrzeń covidowych z dniem 1 marca 2022 r. to nowy etap w działalności branż turystycznej i eventowej. W ciągu ostatnich dwóch lat przepisy dotyczące ich funkcjonowania zmieniały się często, w różnym stopniu ograniczając zakres pracy w zależności od sytuacji w kraju.

Równocześnie przedłużające się okresy pracy w systemach home office lub hybrydowym i wynikające z nich społeczne konsekwencje – brak bezpośrednich relacji międzyludzkich, ograniczenie firmowych spotkań i wyjazdów – niekorzystnie oddziaływały na zdrowie i samopoczucie pracowników. Osłabiły też więzi w zespołach, poczucie przynależności do firm i ogólny wellbeing pracowników, co negatywnie wpłynęło na sprawne funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw i ich efekty.

– Nasze ostatnie doświadczenia pokazują, że managerowie i HR-owcy skupiają się teraz głównie na wzmocnieniu relacji między członkami zespołów. W dłuższej perspektywie brak bezpośredniego kontaktu pracowników w mniej lub bardziej  rozproszonych strukturach, nie tylko wpłynął na spadek efektywności indywidualnej pracy i jakości współpracy w zespołach i między nimi, ale też na zmniejszenie motywacji do działania i osłabienie pozytywnej atmosfery w firmach. Nie dziwi więc fakt, że wobec złagodzenia obostrzeń, widoczne jest zapotrzebowanie na integracje pracowników i aktywności team-buildingowe – mówi Karolina Balcerak, specjalistka ds. sprzedaży grupowej Manor House SPA i dodaje: Wyraźnie obserwujemy zwiększone zainteresowanie organizacją szkoleń firmowych i wyjazdów integracyjnych. Przy czym odchodzi się już od konferencji hybrydowych, łączenia się on-line z innymi uczestnikami spotkań biznesowych, stawiając na bezpośredni kontakt i budowanie zaangażowania osób przebywających razem. Ostatnio są to mniejsze grupy niż przed  izolacją, jednocześnie jakość spotkań, nastawienie na odbudowywanie i zacieśnianie relacji, stały się ważniejsze od ilości pracowników biorących w nich udział.

Gdy ludzie tęsknią za kontaktem ze współpracownikami, potrzebują spotkań, rozmowy nie tylko na tematy zawodowe, wzmocnienia relacji w zespole. Jest to doskonała przeciwwaga dla rywalizacji, ukojenie emocji po okresie izolacji, na przykład poprzez kilkudniowy wyjazd na szkolenie czy integrację, wspólne posiłki, rozwiązywanie zadań w grupie, wspieranie się podczas aktywności budujących relacje. Wszystko to może przełożyć się na zbudowanie dobrej atmosfery w firmie i wyników, jakie osiąga zgrany i zmotywowany zespół.

Nietuzinkowy klimat kompleksu Manor House SPA**** – Pałac Odrowążów***** – jednego z najstarszych posiadłości szlacheckich na ziemiach polskich – pozwala na organizację różnorodnych eventów i imprez, np. bankietów, koktajli i bali (również tematycznych), koncertów, biesiad, pikników, kolacji, w tym grillowych, ognisk, degustacji win czy miodów pitnych. Nieoceniony będzie też wspólny relaks, np. w Gabinetach Bioodnowy, podczas rytuałów saunowych, koncertów na gongi tybetańskie lub w obdarzonym dobrą energią natury Ogrodzie Medytacji.

Zbliżające się ciepłe miesiące dają wiele możliwości do organizacji imprez na świeżym powietrzu, i aktywności outdoorowych w bliskości przyrody. W mazowieckim hotelu Manor House SPA obok integracji i odnowy biologicznej w Witalnej Wiosce – nietuzinkowym SPA pod gołym niebem, możliwa jest również organizacja konferencji w plenerze. Tutejszy zabytkowy, 10-hektarowy park daje wiele okazji do wypoczynku w otoczeniu pozytywnych sił natury i poprawy samopoczucia Gości Manor House SPA – bez znaczenia czy indywidualnych, czy z zorganizowanych grup.

Więcej: KLIKNIJ