Poligrafia FESPA: nowe ekologiczne atramenty lateksowe AR od Ricoh

FESPA: nowe ekologiczne atramenty lateksowe AR od Ricoh

0

Podczas targów FESPA Ricoh zaprezentuje nowe, autorskie atramenty lateksowe AR stworzone dla ploterów z serii Pro™ L4100. Innowacyjne i ekologiczne atramenty pozwolą na uzyskanie jeszcze wyższej jakości druku oraz podniesienie efektywności produkcji. Decyduje o tym możliwości uzyskania ostrzejszej, bogatszej i szerszej palety barw, pracy na większej liczbie podłoży oraz szybszy czas schnięcia. Stoisko firmy podczas FESPA – S132 będzie można odwiedzić w hali 7.

Rozszerzony gamut barwny

Nowe atramenty występują w konfiguracji CMYK, a dodatkowe kolory pomarańczowy i zielony rozszerzają gamut barwny. Biały atrament można natomiast wykorzystać podczas realizacji wydruków na przezroczystych i ciemnych podłożach. Atramenty zapewniają bardzo dobre odwzorowanie barw i żywą kolorystykę, pozwalają też na druk prac wymagających najwyższej zgodności kolorystycznej oraz uzyskania maksymalnej ostrości szczegółów. Nowy czarny atrament lateksowy gwarantuje perfekcyjną głębię. Wydruk nowymi atramentami cechuje się lekkim połyskiem, który dodatkowo uatrakcyjnia różnorodne aplikacje.

Druk białym kolorem w układzie kolor – biały kolor lub jako poddruk

Możliwość wykorzystania białego atramentu jako koloru bazowego na przezroczystych i ciemnych podłożach podkreśla intensywność barw. Przy druku w układzie kolor – biały – kolor na przezroczystym medium nadruk jest widoczny z obu stron. Jest to idealne rozwiązanie dla trudno dostępnych aplikacji oraz krótkookresowych grafik na przykład w witrynach sklepowych.

Wysoka efektywność i certyfikacja GreenGuard Gold

Nowe atramenty utrwalają się w temperaturze około 60˚C. Niższa temperatura wpływa znacząco na skrócenie cyklu produkcyjnego oraz zużycie energii i pozwala na bezpieczne stosowanie mediów wrażliwych na wysokie temperatury.

Atramenty uzyskały certyfikację GreenGuard Gold. Oznacza to, że spełniają bardzo rygorystyczne normy i mogą być bezpiecznie eksponowane wewnątrz pomieszczeń w tym w placówkach zdrowia i edukacyjnych. Ponadto sprzedawane są w cartridżach wielokrotnego użytku oraz ekologicznych opakowaniach.

Plotery Ricoh Pro L dostępne są w trzech konfiguracjach kolorystycznych do wyboru: CMYK CMYK, CMYK pomarańczowy zielony, CMYK pomarańczowy zielony biały.

Więcej informacji o obecności Ricoh na targach FESPA TUTAJ.

KL