Poligrafia Szkolenia z aplikowania folii Ikonos wciąż popularne

Szkolenia z aplikowania folii Ikonos wciąż popularne

0

Kilka tygodni temu, w okresie przedświątecznym zakończyły się kolejne warsztaty p.t. „Aplikacje Samochodowe od A do Z” organizowane przez Ikonos. Jak zawsze komplet uczestników wypełnił sale demonstracyjne opolskiego producenta i dystrybutora.

Ikonos oraz Atrium Centrum Ploterowe już od wielu lat prowadzą cykl szkoleń z „car wrappingu”. Co pół roku przyjeżdża do Opola kilkadziesiąt osób. Łącznie w ostatnich latach w podstawowym szkoleniu „Aplikacje samochodowe od A do Z” wzięło udział kilkaset uczestników. Jest to stałe wydarzenie w kalendarzu producenta i dystrybutora folii, odbywające się 2-3 razy w roku.

– Mamy za sobą już 17 spotkań z cyklu Aplikacje Samochodowe od A do Z. W tym czasie przeszkoliliśmy kilkaset osób rozpoczynających a często i już posiadających doświadczenie w zakresie car wrappingu. Ostatnie szkolenie poprowadzone było przez dystrybutora folii Ikonos oraz zawodowego aplikatora, vicemistrza Polski w aplikacjach. Miało ono na celu postawienie pierwszych kroków w pracy z folia wylewaną – mówi Paweł Stania z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe.

– Od kilku lat nie zmieniamy programu tego podstawowego szkolenia. Kierujemy je do nowicjuszy. Ale także do firm które chciały by rozszerzyć portfolio swoich usług. Trzecią grupą docelową są „oklejacze” posiadający już pewną praktykę, którzy kilka pojazdów już „zrobili” i chcieli by poznać kilka nowych „trików”. Ogromna dawka wiedzy praktycznej podczas części prezentacyjnej zaskoczyła nawet bardziej doświadczonych aplikatorów – kontynuuje Paweł Stania.

Aż 30 minut na poprawki

Warsztaty prowadzone są przez jednego z czołowych polskich aplikatorów z firmy Media Target. Podczas szkolenia używana jest folia wylewana Ikonos Cast System oraz laminaty Ikonos ProfiLam. Zestaw ten jest ceniony rynku, za długi czas pozycjonowania. Jego charakterystyka obejmująca wielokrotne przyklejanie i odklejanie wynosi aż 30 minut. Inna zaleta tego systemu to możliwość aplikacji w głębokich przetłoczeniach, czyli tzw. „pełnym trójwymiarze”.

Podczas prezentacji i warsztatów, Paweł Kapuśnik z Media Target wyjaśnił wszelkie niuanse, które towarzyszą oklejaniu. Każdy z uczestników miał możliwość pod okiem mistrza wykonania próbnych, podstawowych aplikacji.

Szkolenie w cenie tylko kilku metrów folii

– Wiemy, że po takim szkoleniu, którego koszt porównywalny jest z zaledwie kilkoma metrami folii wylewanej uczestnicy będą jeszcze musieli wiele trenować aby aplikować na wysokim poziomie. Jednakże, mając na uwadze potężną dawkę wiedzy producenta folii i zawodowców można tę drogę skrócić. Przez to zaoszczędzić wiele metrów źle zaaplikowanego winyl – przekonuje do wzięcia udziału w warsztatach organizator.

Bez teorii ani rusz

Cześć merytoryczna spotkania miała na celu ma przekazanie niezbędnych informacji o procesie produkcji. Omówione zostały cechy folii kalandrowanych i wylewanych. Jak i sposoby ich dobierania w zależności od aplikacji. Druga prezentacja w tej części spotkania to omówienie procesu oklejania pojazdów, które podzielone jest na kilka rozdziałów. Zaczynając od wyboru folii, przez przygotowanie projektu i przystosowanie projektu na dany samochód. Dalsze etapy to zatwierdzenie projektu, drukowanie i laminowanie. Ważnym etapem jest przygotowanie samochodu do samej aplikacji.

Najważniejszym punktem szkolenia był oczywiście proces naklejania folii a także sposób jej zdejmowania. Ostatnie etapy zaprezentowane były we wspomnianej części pokazowej i warsztatowej.

Organizatorem warsztatów „Aplikacje samochodowe od A do Z” i dystrybutorem materiałów Ikonos w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl
www.ikonos.pl

KL