Logo

Event MIXFeatured

Lawina endorfin na Tauron Nowa Muzyka Katowice

„To była lawina endorfin” – mówili bywalcy 17. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice, pierwszej od trzech lat odsłony wydarzenia w pełnej, nieograniczonej formule.

W przedostatni weekend lipca katowicka Strefa Kultury ponownie przeistoczyła się w tętniące życiem miasteczko festiwalowe. Przez cztery dni w stolicy Górnego Śląska pulsowało brzmienie nowej muzyki, a licznie zgromadzona publiczność przeżywała najpotężniejsze emocje. Podczas 17. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice wystąpili m.in. Moderat, The Bug, Fisz Emade Tworzywo i Ralph Kaminski. W czterodniowym „święcie muzyki” wzięło udział ok. 20 tys. fanów.

Całkowicie wyprzedany koncert otwarcia festiwalu w Walcowni Cynku w Szopieniach, którego gwiazdą był The Bug, zainaugurował w czwartek 17. odsłonę Tauron Nowa Muzyka Katowice. Równie tłoczno było w piątek i sobotę w Strefie Kultury. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyły się występy gwiazd ze Sceny Miasta Muzyki. Zespół Moderat wykonał swoje największe hity przy aplauzie tysięcy wiernych fanów, którzy szczelnie wypełnili nowoczesną przestrzeń Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Wielki entuzjazm wzbudziły również występy takich artystów, jak tytani nujazzu z The Cinematic Orchestra i popularny w Polsce duet HVOB z Austrii. Nie zabrakło polskich wykonawców. Wystąpili m.in. niezawodni Fisz Emade Tworzywo oraz odkrycie ostatnich lat – Ralph Kaminski.

Gorąca atmosfera festiwalowa utrzymywała się aż do późnych godzin porannych i to nie tylko za sprawą temperatury. Każdej weekendowej nocy Club Stage pulsowała rytmem, ciesząc się niezmiennie ogromną popularnością wśród fanów mocniejszych, tanecznych brzmień. Wystąpili tam m.in. Donato Dozzy, .VRIL, Andy Stott, The Field, Red Axes i wielu innych znakomitych artystów sceny klubowej.

Tauron Tauron Tauron Tauron

Energia emanowała także z dwóch scen dedykowanych eksperymentom w muzyce popularnej, czyli Carbon oraz PERŁA FEEL THE BEAT Stage. Wystąpiła tam śmietanka polskiej sceny rapowej, jak m.in. Tymek/Urbanski, Zdechły Osa i Hodak, świetnie przyjęty został również koncert zespołu Trupa Trupa. Niestety nie wszyscy zaproszeni artyści pojawili się na festiwalu. Z powodu problemów zdrowotnych i odwołanych lotów nie zagrali Anna Calvi, Shards, Kolektiv Turmstrasse i Skream. W ich miejsce zagrali m.in. didżej Butch oraz grupa Sneaky Jesus.

Tauron Tauron

Bogactwo festiwalowej oferty pozwoliło zgromadzonej publiczności dokonać wielu nowych odkryć artystycznych, ale przede wszystkim przeżyć radość ze spotkania z ulubionymi wykonawcami. Festiwal zwieńczył wielogodzinny, niedzielny maraton muzyczny na Jazbarze. Znakomita, wakacyjna aura sprzyjała festiwalowemu doświadczeniu. Jak co roku, publiczność Tauron Nowa Muzyka Katowice przybyła na festiwal nie tylko z całej Polski, ale także wielu krajów Europy. Ogromna liczba usatysfakcjonowanych fanów to dowód na to, że pandemiczne przepowiednie o końcu ery festiwali nie sprawdziły się.

Tauron Nowa Muzyka Katowice pozostaje jednym z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie i tegoroczna edycja potwierdziła ten status.

Współgospodarzem festiwalu jest Miasto Katowice.

Sponsorem festiwalu jest Tauron Polska Energia.

Więcej TUTAJ.


Więcej o podobnych wydarzeniach przeczytasz TUTAJ.

TAGS