Logo

Event MIX

Muzyczna jesień z Follow The Step

Jesień z Follow The Step obfituje w znakomite wydarzenia. 18 listopada w Poznaniu oraz 19 i 20 listopada w warszawskiej Pradze Centrum zagra twórca muzyki elektronicznej – Apashe. Brytyjski zespół The Libertines odwiedzi natomiast Warszawę (klub Progresja) w ramach swojej trasy z okazji dwudziestolecia istnienia na scenie muzycznej. Niemiecki specjalista od elektroniki, Monolink, zagra aż z trzema koncertami w Polsce, a Sam Ryder – gwiazdor Eurowizji swoje najnowsze utwory zaprezentuje w klubie Niebo.

John Apashe to pochodzący z Montrealu producent muzyki elektronicznej z Brukseli, znany z agresywnego dubstepu, neurofunku, electro i trapu oraz unikalnego stylu, będącego filmową mieszanką klasyki i elektroniki. Jego muzyka wykorzystywana jest w zwiastunach kinowych hitów, a także w reklamach telewizyjnych, w tym we współpracy z firmami adidas, Apple, Netflix, HBO, Amazon i innymi.

Najnowszy projekt artysty, Renaissance LP, został stworzony wraz z 69-osobową Praską Orkiestrą Symfoniczną. Orkiestra nagrała oryginalne kompozycje Apashego, który następnie zremiksował je ze swoimi elektronicznymi smaczkami. Na tym albumie muzyk współpracował również z cenionymi artystami, takimi jak Tech N9ne, wifisfuneral i rosyjskim raperem Instasamka, który wystąpił również w teledysku do utworu „Uebok (Gotta Run)”.

Zespół The Libertines został założony w późnych latach dziewięćdziesiątych przez Pete’a Doherty’ego i Carla Barata. Dopiero w kolejnym roku do zespołu dołączyli basista John Hassall i perkusista Gary Powell. Pierwsze poważne koncerty zaczęły się w roku 2002, kiedy to formacja dwa razy supportowała The Strokes, a później The Vines. Już wtedy fani usłyszeli ich największe hity, takie jak: „What A Waster”, „I Get Along”, „Up The Bracket”, „Boys In The Band” and „Time For Heroes”, których możemy spodziewać się także na koncercie w Warszawie. Dziś The Libertines są jedną z ikon brytyjskiego rocka. Występy zespołu w Polsce odbędą się w ramach trasy „2002-2022 20th Anniversary Tour”.

Follow The Step

Monolink to człowiek orkiestra: piosenkarz, kompozytor i producent muzyczny. Można się zastanawiać jak łączy te różne aspekty współczesnej kultury dźwięku, ale to właśnie sprawia, że taka mieszanka czyni go niesamowicie fascynującą postacią. Jego styl łączy narrację piosenek z muzyką elektroniczną. Gitara współpracuje z padami, bass romansuje z emocjonalnym wokalem, a sama prezentacja Monolinka dopełnia całość.

Zadebiutował stosunkowo niedawno, bo w 2018 roku albumem „Amniotic”, ale jego twórczość szybko zakorzeniła się wśród fanów tego typu muzyki, którą trudno przyporządkować jednemu gatunkowi, bo niemiecki artysta często eksperymentuje. Monolink miał okazję dzielić się swoją muzyką i pasją w wielu najważniejszych miejscach związanych z muzyką elektroniczną, m.in. Burning Man czy Fusion Festival.

Monolink wraz ze swoim  elektronicznym setem dopełnionym gitarą i wokalem na żywo wystąpi w trzech miejscach w Polsce już jesienią tego roku! Muzyk wystąpi w Gdańsku, Poznaniu i Warszawie promując swój nowy album „Under Darkening Skies”. W 2020 roku Sam Ryder do sieci wypuścił swoje pierwsze, zamienne covery, które szybko przechwycili znani artyści (Justin Bieber, Alicia Keys, Sia i Elton John). Kompilacje filmów od wymienionych gwiazd zostały pokazane w programie The Ellen Show czy BBC NEWSBEAT. Medialny szum odzwierciedlił się również w mediach społecznościowych artysty – po roku miał już 16 milionów obserwujących. Po kilku miesiącach Sam stał się najpopularniejszym artystą na platformie TikTok, co doprowadziło do podpisania kontraktu z wytwórnią Parlophone i agencją zarządzają TaP Music.

Sam Ryder był muzykiem sesyjnym w zespołach The Morning After, Blessed by a Broken Heart i Close Your Eyes. W 2021 roku piosenkarz wydał epkę “The Sun’s Gonna Rise”, na której znalazł się utwór “Whirlwind”. Tytuł idealnie oddaje ostatni rok Sama Rydera – po podróżowaniu, pisaniu i występowaniu w zespołach, czas na pogoń za marzeniami i zostanie artystą solowym.

Artysta nie jest również obcy fanom Eurowizji – w tym roku wystąpił w konkursie Eurowizji 2022 reprezentując w konkursie Wielką Brytanię i zajął drugie miejsce.

Bilety na wydarzenia dostępne są na stronie www.followthestep.com


Więcej informacji o wydarzeniach dostępnych jest TUTAJ.