Logo

Aktualności

Lanyard.PRO / Smyczomat.pl z certyfikacją FAMA Walt Disney

Disney jest największym licencjodawcą produktów na świecie, udzielającym stronom trzecim licencji na postacie i historie w celu produkcji i sprzedaży produktów marki Disney, takich jak zabawki, żywność, książki, gry i oczywiście moda, a w przypadku branży gadżetów: breloki, smycze, bandany, paski, etui i inne akcesoria odzieżowe. Lanyard.PRO / Smyczomat.pl dołączył do firm, które posiadają certyfikację FAMA Walt Disney.

Ponieważ produkty marki Disney są produkowane w ponad 100 krajach na całym świecie, odpowiedzialne zaopatrzenie jest ważnym elementem ogólnych działań Disneya w zakresie odpowiedzialności korporacyjnej.

Czym jest FAMA?

Facility and Merchandise Authorization (FAMA) to certyfikacja autoryzowana przez Disney, w której markowe produkty mogą być wytwarzane lub obsługiwane wyłącznie w certyfikowanym zakładzie. Jako certyfikowany dostawca Disney FAMA, Lanyard.PRO jest upoważniona do wytwarzania i dystrybucji produktów będących własnością intelektualną The Walt Disney Company i jej spółek zależnych, takich jak Marvel, Pixar i Gwiezdne Wojny.

FAMA Walt Disney

Kodeks postępowania w łańcuchu dostaw

– Zobowiązujemy się do przestrzegania standardów łańcucha dostaw Disneya, aby spełnić ich cele związane z odpowiedzialnością korporacyjną i społeczną – mówi Henryk Surdej, CEO Lanyard.PRO.

Standardy te zawierają poszanowanie praw człowieka, wynagrodzeń i świadczeń oraz zaangażowania pracowników, ochrona środowiska i ochrona zasobów naturalnych, poszukiwanie zrównoważonych materiałów i stosowanie metod produkcji w celu ochrony zasobów naturalnych i zmniejszenia ilości odpadów. Obejmuje to również pomiar, zarządzanie i ujawnianie wpływu na środowisko, w tym publiczne sprawozdania dotyczące rocznej efektywności środowiskowej w obszarach takich jak emisje gazów cieplarnianych, zużycie wody i wytwarzanie odpadów tworzenie systemów zarządzania w celu ciągłego monitorowania i rozwiązywania warunków w miejscu pracy. Tworzenie, produkcja, przetwarzanie i dostarczanie produktów i usług, które mają na celu spełnienie najwyższych standardów jakości.

– W Lanyard.PRO naprawdę dbamy o naszą planetę, środowisko, naszych ludzi i społeczności. Uważamy, że ważne jest, aby działać odpowiedzialnie i uczciwie. Zawsze staramy się szukać sposobów na poprawę wpływu naszych procesów produkcyjnych i stania się bardziej zrównoważonym biznesem – mówi Henryk Surdej, CEO Lanyard.PRO.


Więcej informacji z branży TUTAJ.