Logo

Event MIX

6 artystów wzmacnia program 18. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice

Do składu tegorocznego Tauron Nowa Muzyka Katowice dołącza zestaw wszechstronnych twórców! W czerwcowe wieczory usłyszymy m.in. gwiazdy futurystycznego popu, techno i trapu, a także świeże podejście do psychodelicznego rocka i post-punka. Karnety w sprzedaży na stronie www.festiwalnowamuzyka.pl!

Ogłoszenie otwiera artysta doskonale znany katowickiej publiczności. Hudson Mohawke odegrał znaczącą rolę w kształtowaniu obecnego brzmienia muzyki elektronicznej i hiphopu. Dwukrotnie występował na Tauron Nowa Muzyka Katowice, najpierw na samym początku kariery w 2009 roku oraz trzy lata później z duetem TNGHT. Teraz gwiazda wytwórni Warp powróci do Katowic z materiałem z albumu „Cry Sugar”. Jego pokręcone brzmienie opiera się na neonowych barwach syntezatorów, ciężkich basach i mocnych bitach, którym towarzyszą kreskówkowe efekty dźwiękowe. HudMo produkował muzykę m.in. dla takich gwiazd, jak Kanye West czy Drake. W czerwcu w Katowicach ponownie zaprezentuje wyprzedzające swój czas brzmienia ze styku trapu, future bass i hiphopu.

Świeży styl zaprezentuje także Biig Piig, czyli jedna z aktualnie najgorętszych wokalistek w Wielkiej Brytanii.

Artystka urodziła się w Irlandii, swoje młode lata spędziła w Hiszpanii, po czym przeprowadziła się z powrotem na Wyspy. Do dziś nagrywa piosenki w dwóch językach. Łączy w nich globalną mieszankę wpływów, na którą składają się hip-hop, R&B, muzyka taneczna i rozebrany do nagości soul. W styczniu 2023 roku ukazał się jej debiutancki album zatytułowany „Bubblegum” i właśnie ten materiał usłyszymy na koncercie w Katowicach.

Zupełnie odmienne brzmienia zaprezentuje Kerala Dust. Trio zbiera w spójną całość rozbieżne wpływy psychodelicznego rocka, bluesa i techno. Ich oryginalne utwory przywodzą na myśl klubowe remiksy nagrań hipisowskich klasyków. Występy zespołu na żywo przynoszą twórczą i zaskakującą reinterpretację materiału z płyt, w tym z wydanego w tym roku „Violet Drive”. Występ Kerala Dust będzie z pewnością jednym z najciekawszych koncertów podczas 18. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Jak co roku, na festiwalu nie zabraknie również gwiazd techno. W czerwcową noc usłyszymy hybrydowy set live/DJ w wykonaniu Acid Pauli. To klubowe alter ego artysty znanego z takich projektów jak Console oraz The Notwist. Jako wszechstronny muzyk czuje się równie dobrze podczas występów w klubach i na koncertach. W czerwcu w Katowicach zderzymy się z bogactwem wizji Acid Pauli na żywo. Z kolei zadziorne brzmienia na styku techno, electro i IDM zaprezentuje Animistic Beliefs. To duet queer z Rotterdamu, który zdobył uznanie dzięki ociekającym energią występom na żywo. Za ich twórczością stoi idea animizmu, wywiedziona z rdzennych systemów wierzeń i zakładająca, że wszystkie przedmioty, stworzenia i miejsca mają swoją duchową esencję. Ostrą, punkową estetykę pielęgnuje także PVA, czyli kolejne trio z Londynu i kluczowi gracze na tamtejszej scenie indie. Pod koniec 2022 roku grupa opublikowała debiutancki album „BLUSH”, na którym łączy punkowy pazur z taneczną elektroniką i nowofalową muzykalnością. Podczas koncertu PVA w Katowicach możemy oczekiwać potężnych wyładowań scenicznej energii.

Niestety z ogłoszonych do tej pory artystów na festiwalu nie wystąpi Mykki Blanco, który odwołał tegoroczną trasę z zespołem. Jednak w jego miejsce pojawią się równie fascynujący artyści, a już niebawem odsłonięte zostaną kolejne tajemnice programu 18 edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice!

W sprzedaży wciąż pozostają karnety 2-dniowe w cenie 349 PLN, jak i karnety 3-dniowe w cenie 439 PLN. Bilety jednodniowe trafią do sprzedaży 8 marca! Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Warto odwiedzić go ponownie.

Tauron Nowa Muzyka Katowice 08-11.06.2023


Więcej newsów w podobnej tematyce przeczytasz TUTAJ.