Logo

Marketing MIX

AXE rusza z nową globalną kampanią reklamową

AXE rusza z nową globalną kampanią reklamową. Za przygotowanie animacji 2D i 3D, VFX oraz korekcję kolorów odpowiadało polskie studio Platige Image. Projekt został pozyskany dzięki działającemu od ponad roku na amerykańskim rynku zespołowi Platige USA.

Człowiek w masce kozy, mechaniczne tygrysy, postać z czterema rękami i tańczące zwierzęta przechodzące ze świata fantazyjnego do realnego to tylko niewielka część tego, co zobaczymy w najnowszym spocie.

Praca Platige polegała na przeniesieniu nieszablonowej wizji agencji oraz reżysera z tekstu na ekran. W pracy nad łącznie kilkoma kilkunastosekundowymi spotami specjaliści z Platige Image wykorzystali wiele zaawansowanych technik animacji. Reżyserem reklamy był amerykański muzyk, reżyser filmowy oraz youtuber Mike Diva. Jego dorobek to m.in. teledyski dla takich gwiazd, jak chociażby Lil Nas X. Ostatnio realizował shorty dla programu rozrywkowego Saturday Night Live, w tym z udziałem Pedro Pascala („The Last of Us”, „Gra o tron”, „Narcos”, „The Mandalorian”). Jedną z kluczowych osób występujących w spocie jest popularny raper Lil Baby.

AXE Platige

Za realizację projektu ze strony Platige Image odpowiedzialni byli m.in. Sonia Marcinkowska, Producentka oraz Bartosz Krasicki, ART/VFX Supervisor.

– Projekt ten wyróżnia nie tylko kolorowa i dynamiczna odsłona, od której nie sposób oderwać wzroku, ale także różnorodność i liczba zastosowanych technik animacji. Aby zrealizować wszystkie pomysły zawarte w briefie wykorzystaliśmy wszelkie możliwe techniki grafiki komputerowej począwszy od tradycyjnych grafik 2D, aż po skomplikowane animacje 3D – mówi Bartosz Krasicki, ART i VFX Supervisor.

–  Praca nad tym projektem była też wyjątkowa ze względu na otwartość na nasze pomysły po stronie klienta. Dzięki bogatemu doświadczeniu mogliśmy zaproponować wiele ciekawych rozwiązań. Ta wolność podczas pracy przyniosła wspaniałe efekty – dodaje Sonia Marcinkowska, producentka.

Nową produkcję Platige Image można obejrzeć poniżej: