Logo

Marketing MIX

Paweł Dąbrowski nowym dyrektorem działu marketingu i e-Commerce w Kubota

Jak informuje portal Newseria, do zespołu marki Kubota dołączył Paweł Dąbrowski, który objął stanowisko Marketing & e-Commerce Director.

Paweł Dąbrowski przez ostatnie 5 lat był związany z Nahdi Medical Co., największą siecią farmaceutyczną na Bliskim Wschodzie, gdzie na stanowiskach Director of Omnichannel oraz Head of Omnichannel odpowiadał za budowę i rozwój sprzedaży wielokanałowej. W przeszłości współpracował również z sektorem FMCG, w Nestlé,a wcześniej był związany z markami takimi jak Accenture, Atlantic S.A. oraz Acus S.J.

W Kubocie Paweł Dąbrowski stanął na czele zespołu marketingu oraz e-Commerce, w którym będzie wdrażał i rozwijał strategie sprzedaży oraz komunikacji.

– Doświadczenie Pawła robi niesamowite wrażenie – w Arabii Saudyjskiej w ciągu 5 lat od zera zbudował biznes, który w piątym roku działalności wygenerował niemal 300 mln USD rocznie. Jestem przekonana, że jego dołączenie do zespołu jest kamieniem milowym dla rozwoju Spółki i bezpośrednio przełoży się na jeszcze bardziej dynamiczny wzrost przychodów w pionie e-Commerce– mówi Alina Sztoch, CEO Kubota S.A.

Klapki Kubota podbiły serca i rynki

Dobrze znana i kojarzona z latami 90. marka powróciła w 2018 roku i od momentu reaktywacji rozwija się bardzo dynamicznie, konsekwentnie rozszerzając kanały sprzedaży i powiększając swój zespół o doświadczonych ekspertów.

W listopadzie 2022 roku Kubota S.A. zadebiutowała na rynku NewConnect, otwierając tym samym nowy rozdział w historii marki. Jak mówią jej założyciele – Kubota z giełdy handlowej na Stadionie X-lecia wkroczyła wprost na Giełdę Papierów Wartościowych.

W 5-letnim okresie działalności Kubota współpracowała już z globalnymi brandami takimi jak Netflix, Coca-Cola czy Youtube. Klapki Kubota cyklicznie dostępne są również w sieci sklepów Biedronka – ostatnie zamówienie spółki Jeronimo Martins Polska osiągnęło wartość 1,1 mln zł. Kultowe klapki będą ponownie dostępne w sklepach dyskontu już w kwietniu tego roku.


Więcej newsów z branży TUTAJ.

TAGS