Logo

Wielki Format

Materiały backlite IKONOS kompatybilne z maszynami drukującymi AGFA

Fabryka IKONOS z Opola – jedyny w Polsce producent materiałów samoprzylepnych i powlekanych do druku wielkoformatowego informuje, że materiały backlite IKONOS są kompatybilne z maszynami drukującymi AGFA.

Firma AGFA przeprowadziła w swojej siedzibie testy kompatybilności drukarek z materiałami backlite od IKONOS i potwierdziła ich wysoką jakość.

Materiały do druku wielkoformatowego IKONOS są testowane w wielu technologiach druku cyfrowego, jak i na wielu systemach drukujących pochodzących od różnych producentów.

Rekomendujemy użycie ploterów eko-żywicznych Mutoh do zadruku szerokiej gamy backlitów z oferty fabryki IKONOS: Mutoh XpertJet 1641SR Pro o szerokości zadruku 1.62 m i Mutoh XPJ 1341SR Pro o szerokości 1.3 m, które wykorzystują atramenty z certyfikatem GreenGuard Gold Mutoh MS51.

Nowe plotery Mutoh posiadają kilka bardzo użytecznych funkcji:

  • automatyczna kalibracja plotera do grubości mediów,
  • automatyczna kalibracja plotera do druku dwukierunkowego,
  • kompensacja zatkanych dysz,
  • sprawdzanie, czy projekt zmieści się na pozostałej długości mediów,
  • łatwe zakładanie i ściąganie mediów (na roli), dzięki kołnierzom bez trzpienia wkładanego do gilzy,
  • nowa głowica posiada najwyższą precyzję na rynku, a także najmniejszą kroplę – 1,7pl.

Jak informuje firma Atrium Centrum Ploterowe z Opola w ostatnim czasie ukazał się 2-głowicowy ploter eko-żywiczny Mutoh XpertJet 1682SR Pro, w nowej konfiguracji kolorów CMYK + LC LM LK OR (konfiguracja możliwa przy użyciu atramentów Mutoh MS41) dla uzyskania najwyższej przestrzeni barwnej. Podczas gdy konfiguracja CMYKx2 jest zorientowana na produkcję objętościową/prędkości, konfiguracja 8 kolorów pozawala na znacznie szersze zastosowania. Atrament pomarańczowy pozwala wyprodukować nową gamę czerwieni, pomarańczy i żółci. Dzięki atramentom Lc i Lm odcienie skóry i gradienty kolorystyczne wyjdą lepiej niż na standardowej drukarce CMYK. Atrament jasnoczarny ma tę zaletę, że odcienie szarości są drukowane znacznie lepiej i bez „przekłamań” kolorów.


Więcej newsów z branży TUTAJ.