Logo

Wielki Format

Rewolucja prędkości konfekcjonowania materiałów do druku wielkoformatowego w Media Ikonos

Nowa automatyczna przewijarka materiałów do druku wielkoformatowego wzbogaciła właśnie park maszynowy Media Ikonos. Parametry nowego urządzenia robią wrażenie! Pozwolą konfekcjonować materiały do 1800mm szerokości, o wadze do 1300kg i średnicy do 1300mm. W praktyce oznacza to, że maszyna może przetworzyć każdą jumborolkę mieszczącą się w jej szerokości. Największe przewagi zapawniają jednak liczne funkcjonalności, dzięki którym operatorzy raczej nadzorują prawidłowość procesu pracy urządzenia.

Rewolwerowy mechanizm odbiorczy eliminuje konieczność robienia przerw w procesie konfekcjonowania. To pierwszy element znacząco podnoszący wydajność. Kolejnym jest zautomatyzowany system ściągania przewiniętej rolki, który pozwala na szybkie zwolnienie miejsca na mechanizmie obrotowym i kontynuację procesu.

Pakowanie rolek także zostało w większej części zautomatyzowane, a układanie ich na palecie wykonywane jest przy pomocy suwnicy. Rolka materiału do druku wielkoformatowego, w zależności od długości, potrafi ważyć kilkanaście i więcej kilogramów. Eliminacja konieczności dźwigania znacząco odciąża operatorów i pozwala lepiej skoncentrować się na prawidłowości pracy maszyny.

Media Ikonos

Bezpieczeństwo przede wszystkim! Cały system został pomyślany tak, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo załogi. Maszyna pracuje z bardzo dużą prędkością, dlatego wszystkie ruchome elementy odgrodzone są kurtynami bezpieczeństwa. Ich przekroczenie powoduje natychmiastowe, awaryjne zatrzymanie procesu. Choć operator nadzoruje wszystko z poziomu konsoli i faktycznie nie musi w ogóle wchodzić w strefę przewijania, to warto jest dysponować dodatkowym zabezpieczeniem. Życie uczy, że warto jest mieć wielostopniowy system bezpieczeństwa.

Ta inwestycja stanowi kolejny etap ekspansji firmy Media Ikonos. Podniesie ona wydajność konfekcjonowania do tego stopnia, że poza bieżącą obsługą własnej produkcji, pozwoli też na realizowanie kontraktów z podmiotami zewnętrznymi.


Więcej newsów z branży TUTAJ.