Logo

Media & maszynyWielki Format

Dni Otwarte z nowymi ploterami Artemis i nie tylko w firmie Atrium Centrum Ploterowe z Opola

Najbliższe wydarzenie organizowane przez Atrium Centrum Ploterowe to Dni Otwarte 7 grudnia br. w siedzibie firmy w Opolu. Głównym punktem programu wydarzenia będzie pokaz premierowych ploterów marki Artemis: zestawu DTF do koszulek Artemis 602, hybrydowego plotera LED-UV Artemis Hybrid 220, rolowego plotera LED-UV Artemis Kwazar LED-UV 3,2m, eko-solwentowego, ekonomicznego plotera Artemis A160 ECO oraz lasera CO2 – Artemis SF 1390.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać tajniki obsługi druku UV i solwentowego, druku na gadżetach, znakowania koszulek, tworzenia naklejek, zadruku i aplikacji tapet atramentami żywicznymi. Do wykonywania prac będzie wykorzystywany profesjonalny sprzęt z Laboratorium Druku Atrium i IKONOS. Na wydarzenie można zapisać się bezpłatnie poprzez stronę www.atrium.com.pl

Co w programie?

Prezentacja nowych ploterów marki Artemis, w tym:

 • wielkoformatowe plotery LED-UV

Nowy rolowy ploter LED-UV Artemis Kwazar 3.2 m 

Ploter wyposażony jest w szybkie głowice Konica Minolta 1024i o podwyższonej częstotliwości pracy z kroplą 6 lub 18 pl. Wydajność plotera z jakością produkcyjną wynosi aż 65 m2/h (max 130 m2/h), co pozycjonuje go jednym z najszybszych maszyn na rynku.

Ploter ten wyróżnia się jakością wykonania na tle innych ekonomicznych maszyn LED-UV, a na szczególną uwagę zasługuje wykorzystanie japońskich i amerykańskich podzespołów.

     

 • druk z wykorzystaniem nowego plotera eko-solwentowego Artemis A180 ECO

Nowością prezentowaną na Dniach Otwartych będzie ploter eko-solwentowy Artemis A180 ECO. Ploter ten jest wyposażony w sprawdzone głowice EPSON I3200-E1. Cicha prowadnica i aluminiowa platforma zapewniają wysoką precyzję i stabilność pracy, dzięki czemu uzyskujemy doskonałą jakość druku.

Ploter wyposażony jest standardowo w grzałkę na podczerwień, system suszenia wydruków oraz w system podawania mediów. Ploter ten sprawdzi się w druku pełnokolorowych grafik reklamowych, elementów wyposażenia wnętrz, grafik wystawienniczych, oznakowania informacyjnego, aplikacji samochodowych i wielu innych.

Mnogość zastosowań ploterów eko-żywicznych do różnego rodzaju wydruków i typów powierzchni sprawia, że są to urządzania uniwersalne, ekologiczne i ekonomiczne. Plotery te drukują trwałą grafikę na powlekanych i niepowlekanych podłożach. Dzięki nim można produkować plakaty, banery, podświetlane panele wystawowe, oznakowania kierunkowe, panele podświetlane POP, grafiki podłogowe, grafiki samochodowe (oklejanie samochodów), a także fototapety, naklejki i wiele innych.

Technologia LED-UV pozwala drukować na materiałach nietypowych, wrażliwych na wysoką temperaturę. Na Dniach Otwartych będzie można zobaczyć proces druku na: szkle, plexi, PCV oraz materiałach rolowych – backlit i banner.

 • prezentacja druku na koszulkach z wykorzystaniem premierowego plotera Artemis DTF 602

Artemis DTF 602 to kompaktowy zestaw drukujący, składający się z plotera, shakera oraz wygrzewarki do kleju. Ploter posiada wbudowany system cyrkulacji białego atramentu, który zapobiega jego zasychaniu. Ploter drukuje z szybkością do 30 m2/h na materiałach o szerokości do 73 cm. Wyposażony jest w najnowszej generacji głowice Epson i3200, a jego rozdzielczość druku wynosi od 360 dpi do 2400 dpi (min. wielkość kropli: 3,8 pl, max. wielkość kropli: 12 pl).

Dzięki swoim zaletom technologia DTF doskonale sprawdzi się u każdego producenta seryjnych nadruków na tekstyliach, np. koszulkach t-shirt, ubraniach roboczych, sportowych, jak również u tych producentów, którzy celują w drobniejsze, jednostkowe i spersonalizowane zamówienia.

 • grawerowanie i produkcja upominków i gadżetów z wykorzystaniem lasera co2 Artemis SF1390

Artemis SF 1390 to lasery CO2 idealnie nadające się do cięcia, jak i grawerowania w materiałach takich jak: akryl, tworzywa sztuczne, papier, drewno, MDF, sklejka, tkaniny, skóry, szkło, guma itp.

Tajniki cięcia laserem, produkcji upominków z drewna, grawerowanie w sklejce, drewnie, filcu i laminatach zaprezentują specjaliści z firmy Atrium Centrum Ploterowe.

Poza tym prezentowane będą:

 • wydruki przy użyciu najnowszych ploterów eko-żywicznych: Mutoh XpertJet 1641SR Pro (obszar roboczy 1,6 m) i Mutoh XpertJet 1341SR Pro (obszar roboczy 1,3m) oraz atramentów UMS21 z certyfikatem GreenGuard Gold do wnętrz.

Plotery nagrodzono w niezależnych testach przez firmę Keypoint Intelligence.

 • wielkoformatowe plotery LED-UV marki Efi i Mutoh

Prezentacja możliwości wydajnych maszyn do druku przemysłowego LED-UV: flatbedu Mutoh PerformanceJet 2508UF i plotera hybrydowego EFI Pro 16H.

Pokaz druku na materiałach takich jak szkło, plexi, PCV, baner na ploterach wielkoformatowych LED-UV marki Efi i Mutoh.

 • druk LED-UV na gadżetach od A do Z – nadruki na wszelkiego rodzaju gadżetach w małym formacie

Druk LED-UV przy użyciu drukarek Mutoh XpertJet 661UF i 461U.

Obie drukarki można skonfigurować w ustawieniach CMYK lub CMYK + biały + lakier i nadają się do bezpośredniego drukowania na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Drukowanie na ciemnych lub przezroczystych podłożach jest możliwe dzięki zastosowaniu atramentu białego. Z kolei 6 kolor – lakier – pozwoli uszlachetnić wydruk na całej powierzchni lub wybiórczo.

W drukarkach tych stosuje się bezpieczne, bezzapachowe atramenty Mutoh US11 z certyfikatem do wnętrz GreenGuard Gold, które nadają się do druku w pomieszczeniach sterylnych np. szkołach, przedszkolach, czy szpitalach.

 • proces cięcia z wykorzystaniem rolowych i stołowych ploterów tnących Summa, w tym prezentacja możliwości nowego rolowego plotera Summa S Class 3 TC160.

Plotery Summa S Class 3 to najnowocześniejsze urządzenia zaprojektowane dla użytkowników, którzy wymagają najwyższej wydajności podczas cięcia materiałów rolowych.

Seria ta wyposażona jest w zaawansowaną technologię True Tangential Cutting z unikalnym aktywnym nożem, dzięki któremu osiąga niezrównaną dokładność i precyzję cięcia w najdrobniejszych szczegółach. Możliwość cięcia na wylot, cięcia do podkładu i bigowania bez konieczności wymiany narzędzi, to kolejne potwierdzenie wszechstronności urządzenia.

Modele z głowicą TC PERFORMANCE ( TC 75 oraz TC 160) dostarczane są z dodatkową igłą i uchwytem bigującym do głowicy PRO CAM.

 

 • plakaty na billboardach i banerach – prezentacja z wykorzystaniem ploterów solwentowych Artemis

Plotery serii Artemis KM 3200 łączą w sobie kilka zalet, takich jak: niskie koszty eksploatacji, wysoka jakość i prędkość druku oraz stabilność pracy. Powyższe cechy uzyskano dzięki zastosowaniu w nich niezwykle stabilnych, długowiecznych głowic Konica Minolta. Ploter z racji swojej wydajności, niezawodności i niskich kosztów eksploatacji znakomicie nadaje się do druku plakatów, bannerów i billboardów.

 • transferowy druk sublimacyjny na tekstyliach z wykorzystaniem ploterów Mutoh RJ 900

Unikalna możliwość zapoznania się z materiałami i urządzeniami potrzebnymi do przygotowania i produkcji nadruków na tekstyliach, w tym na: tkaninach, dzianinach, papierach i flagach do sublimacji.

 • prezentacja druku na folii Forever – drukarka OKI Pro8432WT i termoprasa Insta Forever Edition

Drukarka OKI Pro8432WT A3 (gramatura do 256 g/m²) drukuje kolorami CMYK oraz trwałym i intensywnym kolorem białym na różnorodnych nośnikach, co doskonale nadaje się do zastosowań termotransferowych. Dzięki zastosowaniu w drukarce białego atramentu, możliwy jest druk na ciemnych i przezroczystych materiałach.

Połączenie drukarki OKI z folią Forever pozwala na wykonywanie aplikacji reklamowych na koszulkach, bluzach czy też odzieży roboczej, a także przy innych zastosowaniach, np. na gadżetach z metalu, drewna, skóry, itp. Folia może być wgrzewana przy pomocy termoprasy na: bawełnę, jedwab, mieszanki bawełny z poliestrem, drelich, nylon, skórę, drewno, metal i papier.

 • nowe laminatory marki Artemis

Artemis 4fast LAM to zaawansowany laminator, gwarantujący wysoką jakość laminacji przy atrakcyjnej cenie urządzenia.

Zalety laminatora ARTEMIS 4FAST LAM:

 • łatwy system podnoszenia
 • panel sterowania
 • 3 aluminiowe belki rozwijające
 • sterowanie kierunkiem pracy przodu-tył
 • bezpieczna praca dzięki funkcji E-STOP bazującej na fotokomórce
 • pedał sterujący
 • zdejmowana płyta dociskowa
 • podstawa montowana u klienta

 • prezentacje na żywo i konsultacje przez cały dzień

Na żywo będą wykonywane wszystkie prace, wydruki i przedmioty. Możliwa będzie konsultacja z serwisem ploterów Atrium.


Więcej newsów z branży TUTAJ.