Logo

Etykiety i opakowania

Holenderska firma poligraficzna Impressed przechodzi na Jet Press 750S High Speed Model

Bas Gravesteijn, Owner and Patrick Van Ooesterhout, Press Operator, Impressed

Firma poligraficzna Impressed, mająca swoją siedzibę w Rotterdamie w Holandii, koncentruje się głównie na branży kreatywnej i regionalnym rynku druku komercyjnego. Firma powstała w 1995 roku i obecnie łączy się z Kapsenberg van Waesberge, drukarnią o niezwykle bogatej historii, której początki sięgają 1590 roku. Zważywszy, że w nowej, połączonej organizacji pracuje 20-30 pracowników, przejście na Jet Press 750S High Speed Model może znacznie zwiększyć możliwości zespołu.

W 2015 roku firma Impressed dokonała pierwszej swojej inwestycji w maszynę Jet Press 720S, rozpoczynając współpracę z Fujifilm i próbując swoich sił w druku atramentowym. Decyzja ta była motywowana możliwością produkcji wysokiej jakości, niskonakładowych wydruków w formacie B2 i doprowadziła do pozyskania przez Impressed nowych klientów, w tym agencji kreatywnych.

We wrześniu 2023 roku firma zdecydowała się na modernizację swojej pierwszej maszyny i zainstalowała Jet Press 750S High Speed Model. Głównym powodem modernizacji była większa produktywność i wydajność oferowana przez nowy model, a także wzrost cen offsetowych materiałów eksploatacyjnych, co skłoniło firmę do drukowania większej ilości zadań cyfrowo.

Jet Press 750S High Speed Model pomaga firmie Impressed poszerzyć zasięg rynkowy w sektorze kreatywnym, podnosząc jej atrakcyjność w oczach innych organizacji, takich jak galerie sztuki i muzea. W całym procesie sprzedaży i instalacji firma Impressed przekonała się, że jej współpraca z Fujifilm jest niezmiennie na wysokim poziomie.

Bas Gravesteijn, dyrektor generalny Impressed, komentuje: „Przed naszą pierwszą inwestycją w Jet Press w 2015 roku nie mieliśmy wcześniej do czynienia z urządzeniami inkjetowymi. Zbadaliśmy wtedy szereg opcji, w tym maszyny jednostronne, jak i dwustronne, i ogólnie stwierdziliśmy, że żadna nie dorównuje Jet Press. Choć to maszyna jednostronna, jej funkcja drukowania danych zmiennych sprawia, że jest niezwykle łatwa w obsłudze, zarówno w zastosowaniach jedno-, jak i dwustronnych, a przenoszenie szerokiej gamy zadań z offsetu jest bardzo proste. W ciągu ostatnich ośmiu lat zapewniła firmie ogromne korzyści i umożliwiła dotarcie do nowych klientów na nowych rynkach. Przejście na Jet Press 750S High Speed Model jeszcze bardziej zwiększyło nasze możliwości druku cyfrowego, umożliwiając przeniesienie na technologię cyfrową jeszcze większej liczby zadań, które dawniej byłyby drukowane offsetowo. To szczególnie cenne w przypadku wysokiej klasy zadań, które są obecnie drukowane offsetowo dla klientów firmy Kapsenberg”.

Zdecydowaliśmy się kontynuować naszą współpracę z Fujifilm, ponieważ uważamy, że obecnie nie ma na rynku innej maszyny, która zapewnia lepszą jakość niż Jet Press 750S. Jest po prostu najlepsza i oferuje nam dokładnie to, czego szukamy, aby dalej się rozwijać”.

– Jesteśmy dumni, że możemy wspierać zaangażowanie firmy Impressed w jakość i innowacje w branży poligraficznej. Jej sukces podkreśla możliwości maszyny Jet Press 750S i odzwierciedla nasze nieustanne zaangażowanie w dostarczanie najwyższej klasy technologii i wsparcia naszym cenionym klientom – komentuje Taro Aoki, szef działu Digital Press Solutions, Fujifilm Graphic Communications Europe.

Więcej informacji na temat Jet Press 750S High Speed Model TUTAJ.


Więcej newsów z branży TUTAJ.