Logo

Gadżety reklamoweInspiracje

Upominki pachnące historią – Nobilia i Browar Warszawski ze specjalną kolekcją

Marka Nobilia zamknęła ten niepowtarzalny smak i zapach w kolekcji Browar Warszawski, która powstała w ramach autorskiej linii upominków Skład Praski.

W kolekcji znajdziemy nie tylko legendarnego Lagera, czyli kultowy produkt Browaru Warszawskiego, ale także tradycyjne polskie produkty, dzięki którym sentymentalny powrót do przeszłości jest gwarantowany. Połączenie nowoczesnej formy z legendarnym, znanym z opowieści smakiem, to tylko jeden element, który łączy te dwie marki. Browar Warszawski oraz Nobilia to przede wszystkim ogromne doświadczenie, pasja i chęć kultywowania ważnych, polskich i smacznych tradycji. Wspólna kolekcja jest ukłonem w stronę osób, które cenią sobie historię oraz smak przedwojennej Warszawy. Starannie skomponowane zestawy pachną, smakują i wyglądają jak z filmowych kadrów, starych pocztówek czy bezcennych opowieści naszych dziadków.

Linia Skład Praski – tak smakuje Warszawa

Linia Skład Praski, to starannie stworzona kompozycja tradycyjnych smaków z okresu międzywojennego. Proste i naturalne receptury wybornych alkoholi, starannie wypiekane ciasteczka, rozpływające się w ustach czekoladki oraz tradycyjne karmelki zostały podane w formie eleganckiej tuby upominkowej. Twórców tej kolekcji zainspirowały szalone lata 20. i 30., dancingi w Adrii, kabarety literackie, ciastka od Lourse’a, mała czarna serwowana w Ziemiańskiej, specjały sprzedawane w licznych sklepikach na Nalewkach czy zagłębie piwowarskie na warszawskiej Woli, w którym warzono najlepszy browar w przedwojennej Polsce.

Nobilia

Browar Warszawski, który przywrócił tradycję browarnictwa na Wolę

Marka Nobilia od lat tworzy zestawy prezentowe w limitowanych seriach we współpracy z cenionymi markami (m.in. kawa Pluton, J.A. Baczewski, Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów) oraz znanymi artystami takimi jak ilustratorka Anna Rudak. Jednym z owoców takich współprac są obfitujące w wyborne słodkości autorskie kompozycje upominkowe linii Skład Praski, które zostały uzupełnione wyśmienitymi trunkami od Browaru Warszawskiego, nawiązując tym samym do dawnych tradycji piwowarskich. W prezentach znajdziemy legendę dawnego Browaru Warszawskiego, czyli piwo Lager, przygotowane według receptury z XIX wieku.

Nobilia

Korzenie Browaru wywodzą się z najdawniejszych tradycji piwowarskich Warszawy, czyli zakładu piwnej produkcji Haberbuscha i Schielego, która stała się stołeczną „ziemią obiecaną”. Browar był największym w Królestwie Polskim i jednym z najważniejszych na piwowarskiej mapie Europy. Aktualnie jest współczesnym zakładem rzemieślniczym połączonym z restauracją, która mieści się w Browarach Warszawskich. Najlepsi piwowarzy w kraju uruchomili produkcję na miejscu, aby stale warzyć blisko 18 rodzajów wyśmienitego piwa, które pokochali warszawiacy oraz turyści.

– Od momentu założenia marki Nobilia, naszym priorytetem było nieustanne dążenie do stworzenia niepowtarzalnych kompozycji, opartych na produktach osiągających najwyższe standardy jakości. W procesie kreacji sięgamy po wyselekcjonowane specjały cenionych marek, z czym doskonale współgra Browar Warszawski, wiernie pielęgnujący warszawskie tradycje piwowarskie. Przy tworzeniu linii Skład Praski naszym celem było nie tylko stworzenie zestawów, ale również zawarcie w nich kawałka ważnej historii, co stanowi istotny element naszej misji – komentuje Anna Garmada.

W których autorskich kompozycjach upominkowych Nobilia znajdują się produkty Browaru Warszawskiego?

  • Skład Praski Skrzynia Cymes – drewniana skrzynia kryjąca legendę Browaru Warszawskiego, czyli mocny i treściwy lager, Cydr Bzik przygotowany z ekologicznych owoców według XIX-wiecznej receptury Radziwiłłów. Ta propozycja zawiera również wyjątkowe słodkości takie jak cymesiki, czyli kubeczki z czekolady deserowej wypełnionych kremem z dodatkiem kawy Pluton;
  • Skład Praski Tuba Karmelowa – elegancka papierowa tuba kryjąca piwo Porter oraz asortyment tradycyjnych przysmaków Składu Praskiego;
  • Skład Praski Kuferek Porter – papierowy, ręcznie kaszerowany kuferek skomponowany z naturalnych produktów Składu Praskiego oraz wzbogacony aromatycznym lagerem z Browaru Warszawskiego;
  • Skład Praski Kuferek Bzik – ręcznie kaszerowane pudełko, a w nim: piwo Porter, cydr Bzik, paluszki sezamowe, asortyment tabliczek czekolady deserowej, karmelizowane ciasteczka korzenne z cynamonem oraz ręcznie robione karmelki o smaku żurawinowym i piernikowym.

Marka Nobilia przywraca przedwojenne smaki, zachęcając tym samym do zmysłowej wędrówki do przeszłości. Kolekcja Browar Warszawski to niepowtarzalna okazja na zasmakowanie poprzedniej epoki i najlepszych tradycyjnych specjałów.

Wzbogacona linia Skład Praski z kultowym Browarem Warszawskim dostępna jest tutaj.


Więcej newsów z branży TUTAJ.