Logo

Wielki Format

Instalacja plotera do gadżetów LED-UV Mutoh XPJ 661 UF do druku Alfabetem Braille’a

Michał Piechocki, tyflogrfik Brajl Media

BRAJL MEDIA z Poznania, to przedsiębiorstwo społeczne, które w ramach działalności realizuje cele związane z poprawą dostępności przestrzeni dla osób z dysfunkcją wzroku. W ostatnim czasie firma ta zainwestowała w kolejny ploter LED-UV Mutoh XpertJet 661UF o polu roboczym A2+. Jest to już drugi ploter LED-UV do gadżetów Mutoh, zakupiony od firmy Atrium.

Poznańska firma specjalizuje się w druku planów tyflograficznych (schematy funkcjonalno-przestrzenne z legendą tworzone w formie grafiki wypukłej z pismem punktowym Braille’a dla osób niewidomych i kontrastowej dla słabowidzących z odpowiednią wielkością napisów standardowych) oraz w druku pisma punktowego alfabetem Braille’a na takich materiałach jak dibond, pleksi czy PCV. W jej ofercie są także naklejki na folii przezroczystej, samoprzylepnej (także z wypukłym pismem punktowym) oraz odporne na działanie czynników atmosferycznych wydruki tekstów i grafik w formie wypukłej, pełniące rolę dekoracyjną.

Co zadecydowało o ponownym zakupie drukarki?

Jak podaje wyłączny dystrybutor ploterów Mutoh w Polsce, firma Atrium Centrum Ploterowe, drukarki LED-UV do gadżetów tego producenta są stworzone do druku Alfabetem Braille’a, a pożądany efekt można uzyskać używając atramentu w kolorze bezbarwnym (lakier) do uszlachetniania wydruków, jak i do efektów specjalnych (Alfabet Braille’a, wypukłe litery, faktury materiałów, itp.).

Drukarka Mutoh XpertJet 661UF w konfiguracji CMYK lub CMYK + biały + lakier i nadaje się do bezpośredniego drukowania na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Co ważne w drukarce używane są bezpieczne, certyfikowane, bezzapachowe atramenty do wnętrz US11.

Kompaktowe rozmiary drukarki sprawiają, że jest to na najlepszy wybór dla małych startupów, punktów drukarskich, agencji reklamowych, fabryk oraz przedsiębiorstw o podobnym typie działalności, jak podane wyżej BRAJL MEDIA z Poznania.

Nie dziwi więc wybór sprawdzonego już modelu drukarki gadżetowej LED-UV japońskiego producenta Mutoh, do druku oznakowania w Alfabecie Braille’a. Uwypukla to najważniejsze cechy wspomnianych drukarek LED-UV, jako wszechstronnych narzędzi do druku na różnorodnych materiałach i specjalistycznych zastosowaniach.