Logo

Marketing MIX

Czeskie poczucie humoru i historyczny browar w kampanii nowego wariantu piwa marki Kozel

Historyczny browar, poczucie humoru i nieustająca ciekawość Czechów – to charakterystyczne elementy kampanii nowego wariantu piwa Kozel z obniżoną zawartością alkoholu i orzeźwiającym smaku. Debiut Kozel Bílý Lehký wspiera szeroko zakrojona kampania, której jednym z głównych elementów komunikacji jest spot telewizyjny.

Kozel Bílý Lehký jest odpowiedzią na potrzeby konsumentów, czyli rozwijający się trend „moderation” i związane z nim ograniczone spożywanie alkoholu. Dlatego marka Kozel jeszcze bardziej wzmacnia ofertę czeskich piw poprzez Kozel Bílý Lehký z obniżoną zawartością alkoholu (o 30% niż dla piwa lager 5,2% obj.) i orzeźwiającym smaku.

Kozel

Jednym z głównych elementów osi komunikacji jest lekkie, charakterystyczne dla marki (i Czechów) poczucie humoru. Spot przenosi nas w malownicze zakamarki czeskich uliczek, w których mieszkańcy popadają w konsternację widząc spacerującego po miasteczku białego kozła, zamiast brand hero – brązowego kozła Oldy. Uroczy bohater, prowadzi ich do miejsca, w którym mogą skosztować nowego wariantu piwa.

Dlaczego kozioł jest biały i co wyjdzie z tego połączenia – tego można dowiedzieć się z materiału w linku: Kozel Bílý Lehký.

Kozel

Oprócz reklamy telewizyjnej, szeroko zakrojona kampania widoczna będzie w digitalu, w social mediach, w materiałach POSM, w gazetkach konsumenckich i reklamie outdoorowej w całym kraju.

Nowe piwo będzie też dostępne w akcjach samplingowych oraz na eventach. Za koncepcję kampanii odpowiada McCann, produkcję spotu zrealizowała agencja Armada. Zakupem i planowaniem mediów zajął się Zenith. Działania digital koordynuje agencja Triad oraz Oliver, a za komunikację PR odpowiada K+PR.


Więcej newsów z branży TUTAJ.