Logo

Artykuły Promocyjne

Tekstylny Dzień Otwarty z warsztatami w firmie Atrium Centrum Ploterowe z Opola

Firma Atrium Centrum Ploterowe zapowiada w terminie 23.05.2023 (czwartek) Tekstylny Dzień Otwarty, organizowany w siedzibie firmy w Opolu, przy ul. Gosławickiej 2D.

Tekstylny Dzień Otwarty będzie miał charakter warsztatów, pokazów możliwości zdobienia materiałów: tkanin, dzianin, papierów i flag, z wykorzystaniem plotera sublimacyjnego Mutoh RJ 900, zestawu Artemis DTF 602/604 oraz drukarki OKI 8432WT wraz termoprasą Forever Edition. Połączenie drukarki OKI z folią Forever pozwala na wykonywanie niepowtarzalnych i efektowanych aplikacji reklamowych na koszulkach.

Niniejsze wydarzenie, to okazja do wymiany doświadczeń i licznych inspiracji w biznesie nadruków na tekstyliach. To także bodziec do przygotowania ciekawszej oferty, wzbogaconej próbkami, gotowymi produktami czy nieszablonowymi realizacjami. Do wykonywania prac będzie wykorzystywany profesjonalny sprzęt z Laboratorium Druku Atrium i IKONOS.

Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się jakie są możliwości i ograniczenia poszczególnych technik zdobienia tekstyliów, wykorzystując przy tym wspomniane wyżej maszyny do druku na tekstyliach.

Nie zabraknie także konsultacji ze specjalistami, które pomogą rozwiązać najczęstsze problemy i zapobiec ich powstawaniu.

Udział w Tekstylnym Dniu Otwartym jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja, której trzeba dokonać poprzez stronę www.atrium.com.pl.

W programie:

  1. Prezentacja druku na folii Forever – drukarka OKI Pro8432WT (warsztaty z aplikacji)

Folia Forever daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o zdobienie koszulek. Warsztaty to ogromna szansa aby je poznać i wykorzystać.

Najlepiej w tej kwestii spisuje się zestaw składający się z drukarki OKI Pro8432WT, termoprasy Forever Edition oraz folii Forever. Przewagi konkurencyjne drukarki OKI bazują na niezawodnych technologiach wydruków LED, druku w wysokiej rozdzielczości do 1200×600 dpi, które gwarantują intensywne, trwałe i nasycone barwy. Szybkość druku OKI wynosi do 35 stron na minutę w formacie A4 i 20 stron w A3. Technologia LED zastosowana w tej drukarce gwarantuje żywe kolory wydruków na ciemnych i jasnych materiałach, a także na foliach przezroczystych.

  1. Druk sublimacyjny na tekstyliach z wykorzystaniem plotera Mutoh RJ 900

Unikalna możliwość zapoznania się z materiałami i urządzeniami potrzebnymi do przygotowania i produkcji nadruków na tekstyliach, w tym na: tkaninach, dzianinach, papierach i flagach.

Prezentowana na wydarzeniu drukarka Mutoh RJ-900 XG (szerokość zadruku 107 cm) to najpopularniejszy w Polsce ploter sublimacyjny. Niska cena plotera pozwala wejść w biznes firmom w fazie start-upu, a kilka egzemplarzy umożliwi produkcję „pełną parą” dużym przedsiębiorstwom. Mutoh RJ-900 XG umożliwia drukowanie flag, odzieży sportowej, t-shirtów, kubków, gadżetów.

  1. Druk DTF od A do Z wykorzystaniem nowego zestawu Artemis DTF 602/604

DTF (Direct to Film) w opinii specjalistów z firmy Atrium Centrum Ploterowe (i nie tylko) to rewolucyjna technologia, która pokonuje wiele ograniczeń wcześniejszych technik druku na koszulkach, torbach, elementach dekoracji wnętrz, gadżetach i innych wyrobach z tkanin.

Pokazane na warsztatach zestawy Artemis DTF są cenione za: szybkość pracy, przy zachowaniu wysokiej jakości wydruków, możliwość użycia białego atramentu. Szczególnie ważna jest bardzo wysoka odporność wydruków na pranie, znacznie wyższa od poprzedniej technologii druku DTG.

Dzięki swoim zaletom technologia DTF doskonale sprawdzi się u każdego producenta seryjnych nadruków na tekstyliach, np. koszulkach t-shirt, ubraniach roboczych, sportowych, jak również u tych producentów, którzy celują w drobniejsze, jednostkowe i spersonalizowane zamówienia.

Ważnym aspektem szczególnie przy przetargach są certyfikaty. Atramenty stosowane w ploterze Artemis DTF 602/604 posiadają certyfikat OEKO-TEX® Eco Passport. To niezależny system oceny i certyfikacji chemikaliów stosowanych w przemyśle odzieżowym, obuwniczym, skórzanym i tekstylnym. Eco Passport potwierdza, iż ewentualne szkodliwe substancje występują poniżej poziomów wymagań regulacyjnych, takich jak REACH.

Nie zabraknie także części praktycznej i szkoleniowo-teoretycznej na której na własne oczy goście wydarzenia będą mogli zobaczyć, jak przebiega cały proces transferu DTF na koszulkach, OKI (Folia Forever) oraz sublimacji.

Organizator wydarzenia przygotował specjalne ceny ploterów na Tekstylny Dzień Otwarty, a także na media od IKONOS.