Logo

Wielki Format

Profesjonalne warsztaty z oklejania samochodów dla zawodowych firm wraperskich

Firma Atrium Centrum Ploterowe z Opola zaprasza na warsztaty oklejania samochodów połączone z prezentacją rewolucyjnych materiałów Omega Skinz. Warsztaty odbędą się w dniach 13-14 czerwca 2024 roku w siedzibie firmy Atrium i Ikonos w Opolu.

Oklejanie pojazdów, to rozwijający się segment branży reklamowej i tuningowej, wymagający specjalistycznej wiedzy i praktyki. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z nowymi technikami i narzędziami używanymi do oklejania pojazdów, a także skorzystania z doradztwa w zakresie wykonawstwa oraz w doborze odpowiednich materiałów. Część praktyczną i teoretyczną wydarzenia poprowadzi doświadczony ekspert firmy Grafityp z Belgii – Pan Rudi Zoonst.

Folie Grafityp znane są na polskim rynku już od ponad 20 lat. Oferta obejmuje folie matowe, z połyskiem, folie o unikalnym, ekskluzywnym efekcie metalicznym oraz folie carbon. W szerokiej gamie produktów znajdują się również folie ochronne na lakier typu guard (stone protect) oraz folie szczotkowane. Folie Grafityp serii OMEGA-SKINZ™ są zbudowane w inny sposób niż wiele konwencjonalnych produktów tego typu. Składają się one z kilku warstw, które wytrzymują dodatkowe naprężenia podczas rozciągania i odkształcania. Górna warstwa to przezroczysta folia PVC, która nadaje dodatkową głębię koloru. Folie OMEGA-SKINZ są odlewane w systemie 2- lub 3-przejściowym, ostatecznie łącząc wszystkie warstwy w jednorodny materiał. Rezultatem jest mocna, stabilna struktura, która jest niezwykle miękka i elastyczna po podgrzaniu opalarką lub lampą na podczerwień. Właściwości te doskonale sprawdzają się na dużych powierzchniach lub na skomplikowanych kształtach, takich jak zderzaki, spoilery, lusterka czy klamki.

Na warsztatach pokazany zostanie kompletny proces oklejania samochodów, rozpoczynając od druku grafiki na folii wylewanej z wykorzystaniem plotera eko-żywicznego Mutoh XPJ 1682SR Pro, następnie laminacji w celu zapewnienia jej wysokiej trwałości. Kolejnym etapem będzie cięcie grafik przy użyciu plotera tnącego Summa. Cały proces zakończy oklejanie samochodu gotowymi foliami: drukowanymi lub barwionymi w masie.

Firma Atrium zaprezentuje także plotery i inne urządzenia dostępne w swoim Demo Room. Wśród prezentowanych maszyn znajdą się plotery takich marek jak Mutoh, Efi, Artemis, a także plotery tnące stołowe i rolowe marki Summa oraz nowość na polskim rynku – stołowe plotery tnące Valiani.

Udział w warsztatach łączy się z symboliczną opłatą, która wynosi 100 zł netto od osoby. Opłata obejmuje szkolenie, nocleg oraz uroczystą kolację. Rejestracji można dokonać poprzez stronę internetową firmy Atrium: www.atrium.com.pl


Więcej newsów z branży TUTAJ.