Logo

Media & maszynyDruk Cyfrowy

10 powodów, dla których warto poznać drukarki UV LED od IMAGO

W dynamicznie rozwijającym się świecie technologii drukowania, drukarki UV LED od IMAGO Printer wyróżniają się jako urządzenia oferujące nowoczesne i wszechstronne rozwiązania. Ta polska marka, dzięki swojemu innowacyjnemu podejściu, precyzji i wsparciu ekspertów, stała się liderem w branży druku UV LED.

 

Oto 10 kluczowych powodów, dla których warto zainteresować się drukarkami od IMAGO, zyskując nowe możliwości i przewagę nad konkurencją:

1. Polska myśl techniczna

Drukarki UV LED od IMAGO Printer są od podstaw projektowane i produkowane w Polsce. Dzięki temu charakteryzują się wysoką jakością i oferują wsparcie technologiczne prosto od producenta. Eksperci IMAGO pomagają w dostosowaniu druku do indywidualnych potrzeb klienta, a także wspierają proces wdrożenia urządzeń w firmach.

2. Nowe możliwości personalizacji

Dzięki drukarkom UV LED od IMAGO można łatwo spersonalizować produkty i stworzyć unikalną identyfikację wizualną. Precyzyjny druk umożliwia znakowanie nawet najmniejszych produktów z zachowaniem szczegółów. Mały rozmiar i niezmywalna linijka pozwalają na łatwe i precyzyjne pozycjonowanie produktów na stole urządzenia. A użycie dedykowanych matryc przyspiesza pracę. Specjalnie dobrane atramenty zapewniają elastyczność wydruku, a dopasowane do atramentu primery zwiększają przyczepność na trudnych podłożach. Intuicyjne oprogramowanie pozwala na szybkie dopasowanie grafiki do różnych produktów i oznaczenie każdego z nich inną grafiką podczas jednego cyklu drukowania.

IMAGO

3. Tworzenie produktów strukturalnych

Drukarki UV LED od IMAGO umożliwiają druk strukturalny, który daje wyczuwalną pod palcem fakturę. Dzięki temu możliwe jest odtworzenie szczegółów, takich jak pociągnięcia pędzla, oraz drukowanie alfabetem Braille’a, zdobienie płytek ceramicznych, magnesów turystycznych czy rekonstrukcja obrazów i dokumentów historycznych.

4. Druk na nierównych powierzchniach

Drukarki UV LED od IMAGO radzą sobie z drukiem na powierzchniach o tolerancji wysokości do 10 mm. Pozwala to na tworzenie personalizowanych produktów, takich jak bombki z logo, etykiety na małych butelkach czy nadruki na klockach LEGO.

IMAGO

5. Wysoka precyzja wydruku

Technologia IMAGO umożliwia precyzyjne znakowanie produktów z zachowaniem wszystkich detali. Urządzenia zawsze trafiają z wydrukiem w to samo miejsce, minimalizując odpady produkcyjne oraz umożliwiając tworzenie wydruków strukturalnych. Intuicyjne oprogramowanie pozwala w łatwy sposób tworzyć precyzyjne grafiki z małymi szczegółami. Dodatkowo każdy produkt na stole może być oznakowany inną grafiką podczas jednego przebiegu urządzenia.

6. Wsparcie technologiczne od producenta

IMAGO oferuje wsparcie technologiczne, w tym pomoc w analizie rynku i wdrożeniu druku UV LED w danej firmie. Producent projektuje matryce dostosowane do produktów klienta i pomaga w tworzeniu profili ICC dla jak najwierniejszego odwzorowania kolorów. Dodatkowo zespół IMAGO stale testuje podłoża i szuka dedykowanych sposobów na zwiększenie przyczepności druku na trudnych materiałach.

7. Kompatybilność z drukiem DTF UV

Technologia druku DTF UV pozwala na drukowanie naklejek na produktach o nietypowych kształtach, trudnych do zadruku bezpośredniego. IMAGO oferuje pełny pakiet umożliwiający wdrożenie druku DTF UV, w tym opcję tworzenia naklejek strukturalnych oraz zdobień złotem lub srebrem. Opcja wydruku strukturalnego daje możliwość tworzenia unikalnych na rynku projektów naklejek strukturalnych.

IMAGO

8. Wsparcie druku na przedmiotach walcowych

ROTOR od IMAGO to mechaniczne rozwiązanie współpracujące z drukarką Aquila UV LED. Pozwala na znakowanie przedmiotów walcowych o średnicy od 29 do 137 cm oraz druk na lekko stożkowych obiektach dzięki opcji wyrównania wysokości.

9. Przemyślana konstrukcja urządzenia

Drukarki IMAGO projektowane są w Warszawie. Wychodząc na przeciw wymaganiom klientów, IMAGO stale rozwija swoje urządzenia. Dzięki zaawansowanym procesom i doświadczonym inżynierom implementuje systemy zapewniające wysoką jakość oraz trwałość urządzeń z zachowaniem łatwości ich obsługi. Ich drukarki UV LED posiadają:

  • system recyrkulacji i mieszania białego atramentu chroniące układ drukujący przed zniszczeniem,
  • funkcję StandBy utrzymującą drukarki w dobrej kondycji w czasie przestoju w pracy przy jednoczesnym minimalnym zużyciu energii elektrycznej,
  • system odpalający zbierający pyłki atramentu w trakcie druku – chroni on głowicę drukującą, a także umożliwia druk na przedmiotach sferycznych,
  • bezobsługowe 2 lampy UV LED chłodzone powietrzem,
  • funkcję druku z efektem połysku bez użycia lakieru,
  • systemy sygnalizujące ułatwiające obsługę maszyny,
  • stół wykonany z materiału trudnego do zadruku UV LED dzięki czemu z łatwością pozbędziesz się z niego resztek atramentu,
  • niezmywalną linijkę ułatwiającą pozycjonowanie małych przedmiotów,
  • podświetlenie sekcji drukującej pozwalające ocenić wydruk w czasie rzeczywistym w różnych odcieniach światła.

10. Akademia Druku UV LED

IMAGO Printer planuje stworzyć bezpłatną Akademię Druku UV LED, zapewniając codzienną dawkę wiedzy, dostęp do materiałów eksperckich i wsparcie biznesowe. Dzięki temu klienci mogą podnieść swoje kompetencje i zaskoczyć klientów unikalnymi rozwiązaniami.

Drukarki UV LED od IMAGO to nie tylko zaawansowane technologicznie urządzenia, ale także pełne wsparcie eksperckie i możliwość rozwoju w Akademii Druku UV LED. Ich innowacyjność, precyzja i wszechstronność pozwalają firmom realizować najbardziej wymagające projekty, budując silną markę i wyróżniając się na rynku. Wybór IMAGO to inwestycja w druk najwyższej jakości, dostosowany do indywidualnych potrzeb.

www.imagoprinter.com


Więcej newsów z branży TUTAJ.