Marketing MIX W Warszawie powstaną nowe, profesjonalne tereny targowe

W Warszawie powstaną nowe, profesjonalne tereny targowe

52
0

Już wkrótce stolica zostanie wzbogacona o nowe tereny targowe. W II połowie 2008 roku Międzynarodowe Targi Polska (MT Polska) oraz Europejskie Centrum Inwestycyjne (Marsa Park) planują zakończenie pierwszego etapu budowy Warszawskiego Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska, które mieścić się będzie na terenie ograniczonym ulicami: Marsa, Rekrucką, Bluszczową i Okularową. Do użytku oddana zostanie hala targowa o powierzchni 10000 m. kw. z przylegającym do niej 600-metrowym centrum konferencyjnym oraz 2000 m. kw. zewnętrznej powierzchni wystawienniczej.

Pierwszy etap inwestycji
Pierwsza hala targowa, o powierzchni 10000 m. kw., będzie nowocześnie wyposażonym obiektem przystosowanym do organizacji profesjonalnych imprez targowych. Ze względu na bezpieczeństwo osób licznie biorących udział w targach, parametry w stosunku do niektórych norm bezpieczeństwa (m.in. wyjść ewakuacyjnych) zostaną podwyższone. Hala zostanie wyposażona we wszelkie media oraz nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne.
Przy budowie obiektu zostaną zastosowane profesjonalne rozwiązania, które pozwolą na łatwy dojazd samochodów ciężarowych typu TIR oraz ich sprawny rozładunek. Ponadto przewidziano obszerny podziemny i naziemny parking dla samochodów osobowych, a także miejsca postojowe dla TIR-ów.

Najnowocześniejszy obiekt targowy stolicy
Niewątpliwym atutem obiektu będzie jego lokalizacja, bowiem u zbiegu ulic Marsa i Rekruckiej przebiegnie wkrótce zwieńczenie Trasy Siekierkowskiej. Doskonały dojazd, bogata infrastruktura terenów targowych, a także nowoczesna konstrukcja i wyposażenie samej hali uczyni z niej najatrakcyjniejszy tego rodzaju obiekt w Warszawie.
Zaprojektowane przez firmę ECI i zarządzane przez MT Polska Warszawskie Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska będzie pierwszym w stolicy centrum wystawienniczym na skalę międzynarodową.
W ramach swojego rozwoju, przewidzianego w kilku etapach, Warszawskie Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska oferować będzie wszelkie usługi niezbędne dla tak wyjątkowego miejsca:
– ponad 30 000 m. kw. przestrzennych, klimatyzowanych sal wystawowych
– 8 000 m. kw. biur, funkcjonalnych sal kongresowych i konferencyjnych
– 1500 miejsc parkingowych podziemnych i naziemnych
Ponadto firma ECI planuje na terenach Marsa Park stworzyć:
– kompleks hotelowy na 150 pokoi wraz z restauracjami,
– strefę usług z restauracjami i pełną infrastrukturą dla odwiedzających targi.

Ambicją autorów projektu jest dbałość o funkcjonalność rozwiązania urbanizacyjnego oraz atrakcyjny i oryginalny wygląd obiektów.

Nowa inwestycja dla rozwoju Pragi
Nowy obiekt wystawienniczy to z pewnością jedna z pierwszych inwestycji aktywizujących Pragę. Powstanie centrum targowo-kongresowego przyczyni się do rozwoju tej dzielnicy, dzięki nowo powstałym miejscom pracy, a także ze względu na zwiększone w okresach targowych zapotrzebowanie na usługi, m.in. hotelowe i gastronomiczne.

Profesjonalizm gwarancją sukcesu
W projekt zaangażowane są Międzynarodowe Targi Polska – największy organizator imprez wystawienniczych w Warszawie oraz jeden z największych w kraju, a także Marsa Park – spółka
z Grupy ECI (Europejskie Centrum Inwestycyjne) – międzynarodowy holding finansujący wszelkiego typu inwestycje deweloperskie w Polsce i za granicą, głównie we Francji.

Międzynarodowe Targi Polska to profesjonalny, największy organizator imprez wystawienniczych w stolicy, członek Warszawskiej Korporacji Targowej oraz Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Firma działa od 1993 roku. MT Polska, wg ‘Raportu Targi w Polsce 2006. Dane za rok 2005’, zajmują 4 miejsce wśród krajowych organizatorów targów, jeśli chodzi o powierzchnię wystawienniczą netto oraz piąte – jeśli chodzi o liczbę wystawców ogółem. Imprezy organizowane przez firmę gromadzą wystawców z całego świata (MT Polska zajmuje 3 miejsce w Polsce pod względem liczby wystawców zagranicznych).

ECI (Europejskie Centrum Inwestycyjne) istnieje na polskim rynku od 12 lat. Na swoim koncie ma wybudowanych ponad milion m. kw. powierzchni. Jest autorem realizacji kilku obiektów biurowych w Warszawie w samym centrum Mokotowa: budynek Alma, Antares i Cirrus, a także złożonych obiektów logistycznych na Annopolu. ECI zdobyła uznanie na polskim i francuskim rynku nieruchomości dzięki unikatowej jakości i oryginalności swoich projektów.

Nowe możliwości rozwoju warszawskich targów
W nowym obiekcie wystawienniczym odbywać się będą jedne z największych targów organizowanych w stolicy: Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw Tour&Travel oraz Międzynarodowe Targi Gastronomiczno-Hotelarskie EuroGastro. Dzięki profesjonalnej hali targowej imprezy te zyskają optymalne warunki do rozwoju. Nowoczesny, w pełni dostosowany do potrzeb targów obiekt pozwoli na goszczenie wystawców i zwiedzających w komfortowych warunkach.