Marketing MIX Lipcowy projekt drugiego sezonu TEN by Fotolia

Lipcowy projekt drugiego sezonu TEN by Fotolia

0

Fotolia przedstawia lipcowego artystę kolekcji TEN sezon 2 – Alexey’a Samsonova. Jego praca, zatytułowana „Island”, będzie dostępna w formacie .PSD przez 24h do darmowego pobrania już 10 lipca 2013 r.

Drugi sezon Kolekcji TEN zgromadził obsadę składającą się z samych uznanych międzynarodowo artystów cyfrowych. Prace sześciu z nich można już było oglądać i pobierać – łącznie w dniu ich opublikowania pobrało je ponad 160 tys. osób. W lipcu na scenę wkracza Rosja z pracą „Island” – wyjątkową kompozycją autorstwa rosyjskiego artysty Alexey’a Samsonova, aka Somistar.

Pomiędzy iluzją a rzeczywistością, praca Somistara przenosi nas do dalekiej, fantastycznej i tajemniczej krainy. – Bardzo inspirują mnie podróże, gdy rozmawiam z nowymi ludźmi, gdy widzę nowe miejsca, bardzo inspiruje mnie także muzyka. Artysta w swoim projekcie, stworzył niepowtarzalną, naturalną atmosferę, wypełnioną ciepłem, spokojem i odrobiną magii. Somistar osiągnął taki efekt poprzez zabawę z nakładaniem na siebie warstw, kolorów oraz cieni i efektów  świetlnych dla każdego elementu. Finałowym etapem była praca nad kolorystyką ilustracji jako całości, tak żeby wszystko do siebie pasowało. Dzięki temu każdy element składowy – bujna natura, różnorodność zwierząt, starożytne domy, wodospady – tworzyły harmonijną całość z majestatycznym oceanem.

Podróżowanie jest bez wątpliwości największym źródłem inspiracji dla Somistara. – Odkrywanie nowych miejsc, ciepłych krajów, uśmiechniętych i otwartych ludzi, nowych kultur, muzyki itp. jest doskonałym źródłem kreatywnych pomysłów. Malowniczy krajobraz, nawet jeżeli ukazany tylko w telewizorze, może dać mi pomysły do nowych kreacji. Krajobraz wyspy, który wygląda jak ze snu, doskonale pokazuje przemyślenia autora na temat podróżowania oraz jego miłość do natury i odkrywania nowych rzeczy.

Alexey Samsonov mieszka i pracuje w Moskwie jako freelancer. Zanim stał się Somistarem jego kariera była bardzo daleka od artystycznych aspiracji – studiował księgowość, później był kucharzem, aż w końcu administratorem systemów informatycznych. – Z designem zetknąłem sie przypadkowo. Byłem administratorem w firmie, ale zajmowałem się też fotografią i Photoshopem. Z czasem moje hobby zamieniło się w moją pracę. Udało mi się głównie dlatego, że pracowałem w studiach kreatywnych i agencjach, a także ponieważ znałem dosyć dużo ludzi z tej branży – mówi autor.

Alexey Samsonov specjalizuje się w projektach reklamowych. Jest doskonale znany ze względu na swoją kreatywność i skrupulatność w komponowaniu elementów fotograficznych, uznany przez międzynarodowe grupy reklamowe i znane światowe marki jak Audi, piwo Zhiguli czy też operatorzy telefoniczny Beeline oraz Megafon.

Plik .PSD z pracą Alexey’a Samsonova będzie dostępny za darmo na stronie http://tenbyfotolia.com przez 24 godziny od momentu publikacji, 10 lipca 2013 roku o godz. 10.00.