Logo

Event MIX

KRAM GOLF CUP 2015 – sportowa zabawa o charytatywnym wymiarze  

Już po raz drugi zarząd firmy Kram Polska SA zaprosił przedstawicieli branży opakowaniowej do udziału w prestiżowym turnieju golfowego, który odbył się 4 lipca w urokliwym Pasłęk Sand Valley.

Sportowa pasja, dobroczynny charakter, rodzinna atmosfera i piękna, słoneczna pogoda  – te aspekty sprawiły, że turniej można zaliczyć do udanych wydarzeń. Druga edycja turnieju w kategorii półzawodowej przyciągnęła ok. 70 graczy (głównie mężczyzn, choć nie zabrakło i pań – miłośniczek tej dyscypliny sportu), którzy przyjechali w sobotę, 4 lipca do Pasłęka wraz z rodzinami. Z każdą godziną atmosfera robiła się coraz bardziej gorąca. Nic dziwnego grano nie tylko dla przyjemności, ale i dla zdrowia dwójki poważnie chorych dzieci.

– W zeszłym roku chcieliśmy pokazać się lokalnej społeczności jako firma, która jest potężna, ale w okolicy mało znana, a przy okazji pomóc ciężko chorej Agatce. Udało nam się fantastycznie zebrać pieniądze na leczenie i dziś dziewczynka jest zdrowa. To nas nakręciło do tego, by zorganizować jeszcze większą imprezę i pomóc dwójce dzieci. Cały dochód z dzisiejszej imprezy, czyli z wejściówek do turnieju, zakupów loteryjnych, aukcji obrazów, kuponów uprawniających do udziału w konkursach przeznaczymy na leczenie 3-letniej Anastazji Trelewicz i 14-letniego Kacpra Raca – podkreśla Bartosz Bartosiński, organizator imprezy.

Na polu golfowym prawo do powtórzenia uderzenia w grze kosztowało 100 zł, co również zasiliło pulę charytatywną. W sumie na leczenie dziewczynki, zmagającej się z wadą serca i czekającą na przeszczep oraz chłopca cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe zebrano 20 tysięcy zł.

 [galeria=”1″]

– Golf to sport dla wszystkich i w każdym wieku. Jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin na świecie, zaraz po piłce nożnej. Po stu latach nieobecności powraca do rywalizacji olimpijskiej – golfistów – przekonuje menadżer pola golfowego w Pasłęku, Paweł Osiak.

Iście olimpijski spokój, ale i duch dobrej zabawy w słusznym celu towarzyszył zmaganiom Wśród najlepszych znaleźli się:

Najdalsze uderzenie: Dorota Jedynak, Michał Szpila.

Najcelniejsze uderzenie (najbliżej flagi): Czesław Żukowski (3 m od flagi).

Najlepiej zagrali (najniższa liczba uderzeń): Dorota Jedynak 92 uderzenia, Mika Hulkkonen 80 uderzeń.

W konkursie dla amatorów: najdalsze uderzenie zanotowali: Katarzyna Karpowicz i Jacek Różański.

W konkursie zachowania bezkonkurencyjni byli: Sabina Ćwik i Marcin Jabłoński.

Na KRAM GOLF CUP 2015 każdy mógł znaleźć coś dla siebie, również osoby nie uczestniczące w turnieju. W Pasłęku z powodzeniem odpoczywały całe rodziny. Na najmłodszych czekały zabawy i animacje przygotowane przez Przedszkole Mały Geniusz oraz wiele innych atrakcji. Dla starszych, Akademia Golfa czy jazdy próbne samochodami renomowanych marek. Przygotowano też coś dla ciała i ducha – w pełni wyposażony salon SPA przygotowany przez firmę Monteil czy pokazy barmańskie, barmanów z Dworu Sieraków. Podczas turnieju nie zabrakło także małego co nieco dla łasuchów.

Wśród gości turnieju znaleźli się też laureaci konkursów na oficjalny kubek turnieju golfowego, ogłoszony przez organizatora turnieju firmę Kram Polska a także redakcję „OOH magazine”, partnera medialnego turnieju. W redakcyjnej odsłonie konkursu zwyciężył niebanalny, kolorowy projekt Michała Chorbińskiego.

www.kramsa.pl/golf

JK