Wydarzenia Sztuka Nowego Cyrku i sztuka oświetleniowa Philipsa na Carnavalu Sztukmistrzów

Sztuka Nowego Cyrku i sztuka oświetleniowa Philipsa na Carnavalu Sztukmistrzów

0

Podczas Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie, firma Philips, partner wydarzenia, zmieni Plac Po Farze i Rynek Starego Miasta w dynamiczną przestrzeń świetlną, współgrającą ze spektaklami przygotowanymi przez artystów sztuki Nowego Cyrku.

Od 23 do 26 lipca w Lublinie odbywa się VI edycja Carnavalu Sztukmistrzów, czyli wydarzenia promującego ideę i sztukę Nowego Cyrku. Ponad 40 artystów, m.in. akrobatów, żonglerów, kuglarzy, klownów czy iluzjonistów zaprezentuje ponad 150 przedstawień, z czego większość będzie odbywać się w otwartej przestrzeni miejskiej. Philips wykreuje na Rynku Starego Miasta dynamicznie ziluminowaną przestrzeń, która stworzy świetlną scenerię dla przedstawień odbywających się wieczorem, w zabytkowej przestrzeni Lublina. 30 kamienic oraz Trybunał rozbłyśnie przy użyciu 360 opraw Philips LED RGB, pozwalających na uzyskanie wielu scen świetlnych dzięki inteligentnym systemom sterowania. Ponadto, na Placu Po Farze powstanie Plac Braci Philips. Będzie to przestrzeń stworzona pod 220 dynamicznie ziluminowanymi parasolami zawieszonymi na wysokości 4 metrów, w której odbywać się będą pokazy świetlne i koncerty. Do ich oświetlenia zostanie wykorzystane 25 indywidualnie sterowanych reflektorów Philips LED, dzięki czemu każdego dnia Carnavalu Plac Braci Philips zostanie rozświetlony 16 milionami kolorów. Wszystkie atrakcje będą komunikowane na żywo przez Philips Social Newsroom na 12 profilach społecznościowych połączonych w jedną platformę komunikacyjną #miastoswiatła. Na uczestników czeka wiele konkursów internetowych, fotograficzna gra miejska oraz atrakcyjne nagrody.

– Światło definiuje przestrzeń miejską po zmroku, oddaje energię miasta i tworzy niepowtarzalną atmosferę, integrując ludzi. To jest prawdziwa moc sztuki oświetleniowej. Dodatkowo, podczas Carnavalu Sztukmistrzów ziluminowane przestrzenie miejskie współgrać będą ze spektaklami przygotowanymi przez artystów. W ten sposób wspólnie tworzyć będziemy wielowymiarowe, niepowtarzalne widowisko, które z pewnością zachwyci gości Carnavalu – podkreśla Bogdan Rogala, wiceprezes zarządu Philips Lighting Poland.

[galeria=”1″]

Podczas Carnavalu Philips zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce innowacyjny system HUE, czyli osobiste, inteligentne rozwiązanie oświetlenia domowego, pozwalające dynamicznie kreować przestrzeń w domu. Na Placu Braci Philips (Plac Po Farze) powstanie wyciemniona strefa doświadczalna wyposażona w rozwiązania Philips HUE, w której będzie można poczuć urok i moc światła. HUE obecnie można sterować z pomocą blisko 300 aplikacji, działających w systemie Android lub iOS.

Do iluminacji Rynku Starego Miasta oraz rozświetlania Placu Braci Philips wykorzystane zostaną innowacyjne, energooszczędne rozwiązania Philips LED. Zainstalowanych zostanie 360 opraw o łącznej mocy 10 kW. Całkowity koszt energii elektrycznej wykorzystanej przez Philips w cztery  dni Carnavalu wyniesie niespełna 100 zł. To pokazuje, że oświetlenie LED może być piękne i jednocześnie energooszczędne.

www.philips.com

JK