Logo

Event MIX

PL.2012+, operator PGE Narodowego, przedłuża współpracę z dcs.pl

Spółka PL.2012+, operator PGE Narodowego, podpisała umowę z firmą informatyczną dcs.pl, przedłużając tym samym współpracę z nią w obszarze obsługi poczty biznesowej. Podpisanie umowy i przedłużenie współpracy są wynikiem wygranego przez dcs.pl konkursu ofert.

Firma dcs.pl jest w Polsce pionierem w dostarczaniu hostowanego serwera Microsoft Exchange oraz świadczenia usług poczty email dla biznesu. Usługa jest dostępna w ramach platformy Hosted Exchange. Firma dcs.pl jako jedyna na polskim rynku dostarcza platformę Hosted Exchange największym operatorom GSM, takim jak Polkomtel i Orange. Spółka PL.2012 powstała w 2007 roku jako spółka celowa Ministra Sportu i Turystyki, której zadaniem były działania koordynacyjne i kontrolne związane z przygotowaniami do turnieju piłkarskiego Euro 2012. Po zakończeniu turnieju, 1  stycznia 2013 r. PL.2012 została zastąpiona przez nową spółkę pod nazwą PL.2012+, która jest oficjalnym operatorem PGE Narodowego w Warszawie. Firma dcs.pl od początku istnienia spółki PL.2012+ dostarcza jej pracownikom biznesową pocztę email opartą o Microsoft Exchange Server.

– Spółka PL2012+ poszukiwała lokalnego dostawcy rozwiązań IT, który zagwarantowałby, że dane przetwarzane są tylko na terytorium RP, ale przede wszystkim zapewniłby dostarczenie niezawodnej usługi poczty elektronicznej, ze wsparciem technicznym świadczonym wyłącznie przez inżynierów systemowych, a nie konsultantów na infolinii – mówi Michał Daras, Bussines Development Manager stanowisko w dcs.pl.

– Outsourcing usług IT umożliwia korzystanie ze sprawdzonych i solidnych rozwiązań bez potrzeby inwestowania w sprzęt, oprogramowanie oraz nowe kompetencje administratorów IT. Z usługi Hosted Exchange korzystamy od 2008 roku, a oferowane przez nią możliwości pracy grupowej pozwoliły nam usprawnić prace naszych pracowników. Poczta Hosted Exchange działa w oparciu o sprawdzone technologie Microsoft Exchange oraz Microsoft Outlook i spełnia nasze wymagania pod względem niezawodności, bezpieczeństwa oraz funkcjonalności – dodaje Piotr Kluczyński, Inżynier systemów informatycznych PL.2012+.

http://hostedexchange.pl/
https://dcs.pl/pl/

PP