Trade marketing Finał konkursu ZoomArt 2017

Finał konkursu ZoomArt 2017

0

Trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy ZoomArt 2017 już za nami. 3 marca, w samym sercu Katowic, w galerii Rondo Sztuki poznaliśmy laureatów konkursu w trzynastu kategoriach.

Celem Festiwalu oraz Konkursu jest porównanie osiągnięć, podniesienie jakości oraz uhonorowanie twórców, którzy tworzą dzieła sztuki w postaci kalendarzy.

Na uroczystości spotkali się wydawcy kalendarzy, ich producenci i artyści. Goście przybyli z różnych części kraju, reprezentowali rozmaite firmy, instytucje, samorządy.

Wspólnie mogli podziwiać wystawę zgłoszonych do konkursu kalendarzy oraz wystawy towarzyszące. Na uczestników gali czekały wystawy: kalendarza Szymon Brodziak 2017 wraz ze zdjęciami wielkoformatowymi,  zdjęć wielkoformatowych z sesji kalendarza „Szlachetna Kobieta” Katarzyny Paskudy oraz wzbudzająca najwięcej emocji ekspozycja słynnych kalendarzy Pirelli 2015/2016/2017 r.

Rzecz jasna, najbardziej ekscytującym punktem wieczoru było ogłoszenie wyników konkursu.

Laureaci ZoomArt 2017

Kategoria KW – kalendarz wieloplanszowy:

I nagroda – TOFU Studio – kalendarz „ROBOTY”

II nagroda – PASJA – kalendarz „PASJA 2017 Finish makes difference”

III nagroda – Radio Katowice SA – kalendarz „Jubileuszowy kalendarz Radia Katowice”

Wyróżnienie – AQUANET SA – kalendarz „MACHINA ORGANICA”

 

Kategoria KJ – kalendarz jednoplanszowy:

I nagroda – ASP Katowice – kalendarz „Psi los”

II nagroda – ASP Katowice – kalendarz „Cztery pory roku”

III nagroda – ASP Katowice – kalendarz „Jamniki”

 

Kategoria KT – kalendarz trójdzielny:

I nagroda – PASJA – kalendarz „PASJA 2017 Finish makes difference”

II nagroda – Drukarnia Wydruk – kalendarz „Drukarnia Wydruk”

III nagroda – Arch s.c. – kalendarz „Polski Związek Narciarski”

Wyróżnienie – Elzab SA – kalendarz „ELZAB 2017”

 

Kategoria KO – kalendarz old:

I nagroda – Zielony Kadr Marta Hajda – kalendarz „II Liceum w Obrazach Wielkich Mistrzów, nr 1 – Nauczyciele 2016”

oraz kalendarz „II Liceum w Obrazach Wielkich Mistrzów, nr 2 – Absolwenci i Uczniowie 2016”

II nagroda – Lidia Metel – kalendarz „Książkowy PUP w Gdańsku”

 

Kategoria KA – kalendarz administracyjny:

I nagroda – Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach – kalendarz „Inny Punkt Widzenia”

II nagroda – Urząd Miasta Legnica – kalendarz „Magiczna Legnica w obrazach Jarosława Jaśnikowskiego”

III nagroda – Urząd Miasta Sopotu – kalendarz „Sopot – więcej niż molo”

 

Kategoria KK – kalendarz książkowy:

I nagroda – A.S.S.-3 – kalendarz „BRENNTAG”

II nagroda – Joanna Tyborowska – kalendarz „The 2017 Zbigniew M. Bielak Art Calendar”

III nagroda – Edica – kalendarz „GETIN NOBLE”

Wyróżnienie – Edica – kalendarz „Limited Edition 2017”

Wyróżnienie – A.S.S.-3 – kalendarz „GSU”

 

Kategoria KS – kalendarz szkolny:

I nagroda – Małgorzata Kozłowska – kalendarz „Smerfny kalendarz na rok szkolny”

II nagroda – Wydawnictwo Debit – kalendarz „Kalendarz szkolny”

 

Kategoria KC – kalendarz charytatywny:

I nagroda – TOFU Studio – kalendarz „ROBOTY”

II nagroda – Katarzyna Paskuda – kalendarz „Szlachetna Kobieta”

III nagroda – Zielony Kadr Marta Hajda – kalendarz „Chrzanowskie Strażaczki 2017”

Wyróżnienie – Patrycja Łata – kalendarz „Mity o psach i kotach”

Wyróżnienie – Fundacja Iskierka – kalendarz „Iskierka”

 

Kategoria KI – kalendarz inny/nietypowy:

I nagroda – A.S.S.-3 – kalendarz „PIER LUIGI”

II nagroda – MDA Promotion – kalendarz „MDA Promotion”

 

Kategoria NI – najlepsza ilustracja:

I nagroda – PKO Bank Polski – ilustracje „Z młodości do nauki”

II nagroda – TOFU Studio – ilustracje „ROBOTY”

III nagroda – Zbigniew M. Bielak – ilustracje „The 2017 Zbigniew M. Bielak Art Calendar”

III nagroda – Urząd Miasta Legnica – ilustracje „Magiczna Legnica w obrazach Jarosława Jaśnikowskiego”

 

Kategoria NF – najlepsza fotografia:

I nagroda – PKO Bank Polski – fotografie „Nasze piękne miasta”

II nagroda – AN STUDIO – fotografie „AETERNUM”

III nagroda – Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach – fotografie „Inny Punkt Widzenia”

Wyróżnienie – Rossmann – fotografie „ROSSMANN PIN-UP 2017”

 

Kategoria NJ – najlepsza jakość:

I nagroda – Tinta – kalendarz „Drukarnia Tinta”

II nagroda – Drukarnia NORMEX (TOFU Studio) – kalendarz „ROBOTY”

III nagroda – A.S.S.-3 – kalendarz „BRENNTAG”

 

Nagroda specjalna:

Poza powyższymi kategoriami nagrodę specjalną za klarowny komunikat marketingowy otrzymuje:

SMARTCAT SP – kalendarz „PURMO – Inspirowani Pasją”

 

Nagroda publiczności: A.S.S.-3 – kalendarz „PIER LUIGI”

W zakończonej edycji konkursu zgłoszone prace oceniali:

Przewodniczący jury – dr Marian Słowicki

–  dr hab. Dawid Korzekwa

– Piotr Chodak

–  Marzena Miszczyk

–  Szymon Pieczyński

 – Arkadiusz  Ławrywianiec

–  Dariusz Mikolasek

Spotkanie upłynęło w miłym nastroju, goście nawiązywali relacje w przyjemnych okolicznościach, trzymając przy okazji kciuki za „kalendarzowych” faworytów.

[galeria=”1″] 

Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy ZoomArt jest Marzena Miszczyk, agencja AgirArt i Piotr Chodak, agencja One Media Group.

OOH magazine był patronem medialnym wydarzenia.

www.zoom-art.pl

JK