Event MIX Rekordowy rok w edukacji eventowej

Rekordowy rok w edukacji eventowej

65
0
Rekordowy rok w edukacji eventowej

Z roku na rok edukacja staje się coraz ważniejsza dla event managerów. Widać rosnące zainteresowanie specjalistycznymi kursami oraz innymi formami nauki.

Świat Eventów, czyli platforma edukacji eventowej, w swoich statystykach podaje, że w 2017 roku w szkoleniach otwartych i zamkniętych wzięło udział ponad 650 osób. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele korporacji zlecających organizację wydarzeń (55%), agencje eventowe (23%), dostawcy usług i przedstawiciele obiektów (17%) oraz osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z eventami (5%).

– Szkolenia branżowe prowadzę już od 7 lat i muszę przyznać, że to był rekordowy rok. Zaskoczeniem było bardzo duże zainteresowanie szkoleniami zamkniętymi dla agencji eventowych – w tym roku przeprowadziliśmy ich prawie 20. Ogromnie cieszy mnie fakt rosnącego zaufania agencji do naszej firmy. Niestandardowe podejście do edukacji branżowej sprawia, że Klienci wracają do nas na kolejne kursy specjalistyczne – mówi Nina Żukowska, Dyrektor Zarządzająca i Trener w Świecie Eventów.

 

Standardowe szkolenia powoli przestają być atrakcyjne. Osoby decydujące się na kursy oczekują innowacyjnych metod, które pozwolą im jak najlepiej przyswoić wiedzę z zakresu event managment i event marketingu. Jedną z nowości jest “Technika Nauki Równoległej” – taktyka szkoleniowa opracowana przez Świat Eventów. Poprzez specjalnie skomponowany zestaw warsztatów, uczestnicy mają możliwość ukończyć szkolenie z konkretną wypracowaną przez siebie kompetencją, umiejętnością lub nawet dokumentacją eventową taką jak: koncepcja eventu jego plan, książka produkcyjna, prezentacja sprzedażowa itp.

–  Większość szkoleń to przekazywanie wiedzy omawianej przez trenera, słuchanie ciekawych case study i zrobienie kilku ćwiczeń. Taka forma nauczania jest jak przeczytanie książki i wykonanie z niej wskazanych zadań, ale niestety nie utrwala mechanizmów działania. Przez ostatnie trzy miesiące robiliśmy badania na szkoleniowych grupach testowych i wyniki ilości zapamiętanej wiedzy i umiejętności jej przełożenia na konkretne działania były znacznie lepsze niż w klasycznym systemie prowadzenia szkoleń eventowychmówi Nina Żukowska.

Alternatywne metody nauczania to jednak nie wszystko. Rynek edukacji eventowej wciąż się powiększa. Organizatorzy wydarzeń mają coraz większy wybór. Rosnąca liczba konferencji, publikacji i mediów branżowych pokazuje dynamiczny rozwój branży eventowej.

– Wprowadzając nowe szkolenia chcemy pomagać osobom pracującym przy eventach. Poszerzenie naszego portfolio szkoleniowego sprawiło, że mamy najszerszą ofertę pozaszkolnej edukacji branżowej na rynku. 2018 to rok dalszego rozwoju w Świecie Eventów zaznacza Żukowska.

www.swiateventow.com

JK