Wydarzenia Niezwykle „straaaszny” bieg w Siemianowicach Śląskich

Niezwykle „straaaszny” bieg w Siemianowicach Śląskich

0

Już za niespełna trzy tygodnie – 27 października wystartuje kolejny bieg organizowany przez MK team. IV Siemianowickie Nocne Marki to impreza biegowa, która skierowana jest nie tylko do miłośników aktywnego spędzania czasu, ale także do tych, którzy lubią dobrze się bawić i biegać w niestandardowych okolicznościach. W tym przypadku uczestnicy Nocnych Marków pobiegną późną porą i w „straaaasznie” fajnych strojach.

Frekwencja biegu z roku na rok rośnie. W pierwszym biegu, który odbył się w 2014 roku wzięło udział około 500 osób. Trzecia edycja przyciągnęła już dwa razy tyle biegaczy, a podczas tegorocznych, IV Siemianowickich Nocnych Marków organizatorzy spodziewają się przeszło 1400 amatorów biegania. Wzorem poprzednich edycji i tym razem puchar będzie mogła wybiegać sobie najszybsza mieszkanka Siemianowic Śląskich oraz najszybszy siemianowiczanin. O palmę pierwszeństwa walczyć będą także najliczniejsze drużyny biegowe.

Biegacze wystartują na dystansie 10 i 5 km w konkurencji biegowej, miłośnicy dwóch kijów powalczą na dystansie 5 km. Na trzy najszybsze panie i trzech najszybszych panów w poszczególnych konkurencjach czekają przepiękne, ręcznie robione puchary w kształcie „baba jagi”, a także atrakcyjne nagrody. Nocne Marki to kolejna impreza, którą MK team zorganizuje w swoim rodzinnym mieście, dlatego wsparcia udzielać będą Urząd Miasta Siemianowice Śląskie – honorowego patronatu udzielił prezydent Rafał Piech, a także Siemianowickie Centrum Kultury. Teren, po którym będą biegać uczestnicy ucieszy wszystkich, którym znudziło się bieganie po asfalcie. Trasa przebiega bowiem przez siemianowicką bażantarnię, wzdłuż pola golfowego, co w praktyce oznacza szutrowe, leśne ścieżki.

Termin imprezy zobowiązuje – nie zabraknie zatem halloweenowych akcentów. W okolicach trzeciego kilometra trasa przebiega tuż przy cmentarzu. – Mamy nadzieję, że uczestnikom spodoba się trasa oraz atrakcje, które w tym roku dla nich przygotowaliśmy. Miejsce idealnie nadaje się do przeprowadzenia imprezy w takim klimacie. Koniec października, ciemny wieczór, cmentarz w okolicy, dreszczyk emocji związany nie tylko z wybieganym czasem. Będzie się działo – zapewniają organizatorzy.
Zespół MK team tradycyjnie pomyślał również o najmłodszych. Od godziny 15:00 odbywać się będą biegi na dystansach 50, 200, 400 oraz 800 metrów. Każde dziecko otrzyma, pamiątkowy, odlewany medal. Dorośli biegacze, poza medalem na mecie, będą mogli zasiąść przy ognisku i upiec kiełbaskę.

– Przygotowania idą pełną parą, technicznie jesteśmy gotowi do imprezy. Jak na każdym z naszych biegów gwarantujemy świetną zabawę i pogodę. Mówimy to z pełną odpowiedzialnością, bowiem przy Nocnych Markach pogoda może tylko spotęgować „straaaszny” efekt. Do zobaczenia już niebawem w Siemianowicach Śląskich – podsumowują organizatorzy.
Zapisy na zawody wciąż trwają.

To już przedostatnia impreza organizowana w ramach Grand Prix MK team, czyli cyklu organizowanych przez MK team w 2018 roku. W jego skład wchodzą następujące zawody:
– IV Parkowe Hercklekoty – III Siemianowicki Festiwal Świetlików – IV Siemianowickie Nocne Marki 27.10.2018 r., Siemianowice Śląskie – V Bieg Mikołajkowy 09.12.2018 r., Katowice

Więcej informacji na temat biegu TUTAJ oraz Facebook.

MW