Marketing MIX Sięgaj, gdzie smog nie sięga – po Jurajską, Naturalną Wodę Mineralną z...

Sięgaj, gdzie smog nie sięga – po Jurajską, Naturalną Wodę Mineralną z głębi Jury

0

Jesteśmy coraz bardziej świadomi problemów ekologicznych współczesnego świata, a także wynikających z nich zagrożeń dla zdrowia. Jednym z nich jest smog – mgła, zawierająca zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego. Trudno go uniknąć szczególnie w większych miastach.

Okazuje się jednak, że możemy się przed nim chronić, a także wybierać produkty wolne od zanieczyszczeń. Czerpana z głębi Jury, z terenów objętych ochroną Naturalna Woda Mineralna Jurajska to doskonały przykład, że możemy pić w 100% krystalicznie czystą wodę każdego dnia.

Jak chronić się przed smogiem

Smog to głównie pyły i gazy pochodzące ze spalin samochodowych, spalania węgla w piecach, czy z zakładów przemysłowych. Polska zajmuje niechlubne wysokie miejsce w rankingu najbardziej skażonych smogiem krajów Unii Europejskiej. Nawet krótkotrwały kontakt z zanieczyszczeniami może prowadzić do zmęczenia, złego samopoczucia, czy  problemów z układem oddechowym.

Co możemy robić, żeby chronić się przed tym zjawiskiem? Kiedy jakość powietrza jest niezadowalająca warto ograniczyć przebywanie na zewnątrz do minimum. Sięgajmy po cieszące się coraz większą popularnością maski antysmogowe, chroniące przed szkodliwymi pyłami. W domach możemy zainstalować oczyszczacze powietrza lub zaopatrzyć się w rośliny, ograniczające obecność szkodliwych substancji w powietrzu, np. skrzydłokwiat czy paprotkę.

Wybieraj mądrze

A co z żywnością, skoro coraz więcej mówi się o wpływie smogu na skażenie gleby i roślinności, a co za tym idzie – artykułów, które spożywamy? Należy świadomie sięgać po produkty, które nie zostały wystawione na długotrwały kontakt ze smogiem. Kluczowym produktem, który dostarczamy do naszego organizmu każdego dnia jest woda. Ważne, aby była krystalicznie czysta, wolna od wszelkich zanieczyszczeń.

Czy to możliwe? Otóż tak. Naturalna Woda Mineralna Jurajska wydobywana jest na chronionym prawnie i czystym ekologicznie terenie Jury Krakowsko–Częstochowskiej. Czerpana z poziomu triasowego, zbudowanego ze skał, które formowały się ponad 200 mln lat temu. Ujęcie wody przykrywa warstwa iłów, dolomitów i wapieni o wysokości 13–piętrowego budynku, co stanowi naturalną izolację przed wszelkimi zanieczyszczeniami z powierzchni terenu. Współczesne wody opadowe nie docierają do ujęcia Jurajskiej, co gwarantuje jej nieskazitelną czystość.

 

Wiele zalet

Naturalna Woda Mineralna Jurajska, wskutek procesów mineralizacji trwających tysiące lat, jest nasycona związkami wapnia i magnezu.  Warto pamiętać, że nie wszystkie wody dostępne w sklepach to wody mineralne, jak Jurajska – czyli posiadające w swoim składzie ważne dla organizmu minerały. Jurajska należy do wód średniozmineralizowanych, niskosodowych, o zrównoważonym i stabilnym składzie mineralnym  i dlatego rekomendowana jest do codziennego spożywania przez całą rodzinę.  Posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, co potwierdza jej doskonałą jakość. Ta unikalna, krystalicznie czysta woda wpisuje się w aktualne prozdrowotne trendy i cieszy zaufaniem konsumentów.

Co mówią badania?

Wiek wody to w przybliżeniu (…) 10 tys. lat, co oznacza, że woda ta ostatni raz miała kontakt z powierzchnią terenu kilka tysięcy lat temu, czyli wtedy, kiedy na naszych ziemiach nie było ludzi lub ich wpływ na środowisko był znikomy – podkreśla dr Lidia Razowska-Jaworek z Państwowego Instytutu Geologicznego. – Warstwa izolująca „nie dopuszcza” żadnych śladów działalności człowieka do zbiornika wodonośnego w rejonie ujęcia wody mineralnej Jurajska, w tym wszelkich zanieczyszczeń. Jest to woda w pełni naturalna, można powiedzieć „dziewicza”, nietknięta ludzką ręką.*

*Źródło: Państwowy Instytut Geologiczny, Państwowy Instytut Badawczy. Opinia dotycząca warunków występowania i związanych z tym walorów Naturalnej Wody Mineralnej „Jurajska”, Sosnowiec, marzec 2018.

MW