Event MIX Nowy dyrektor Hotelu Katowice

Nowy dyrektor Hotelu Katowice

0
W lutym 2020 dyrektorem hotelu Katowice, należącego do grupy kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego, został Jakub Przybyła. Z PHH związany jest od lipca 2019 roku, gdzie do stycznia 2020 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora hotelu Moxy Katowice Airport w Pyrzowicach.
Jakub Przybyła jest absolwentem Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego. W latach 2001 – 2004 pracował w Hotelu Ibis Zabrze początkowo jako recepcjonista, a później jako kierownik recepcji. Przez kolejne lata pełnił funkcję kierownika działu sprzedaży, kierownika części hotelowej Novotelu Centrum w Katowicach, a następnie dyrektora hoteli: Novotel Malta w Poznaniu, Mercure w Opolu, Hotel Szafran w Czeladzi oraz Golden Tulip Magnus w Bystrej.
W lipcu 2019 roku Jakub Przybyła objął stanowisko zastępcy dyrektora hotelu Moxy Katowice Airport oraz brał udział, jako wsparcie merytoryczne oraz szkoleniowe w otwarciu hotelu Moxy Poznań Airport.
– W związku z planami rozwoju hotelu Katowice jestem przekonany, że osoba z takim doświadczeniem operacyjnym jak Jakub Przybyła będzie niewątpliwym wzmocnieniem dla hotelu. Jestem przekonany, że w szybkim czasie Kuba będzie mógł wykazać się zarówno swoimi umiejętnościami operacyjnymi jak i zarządzania zasobami ludzkimi, które będą miały wpływ na zwiększenie pozycji hotelu Katowice na rynku – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.
Hotel Katowice położony jest w centrum Katowic, w bezpośrednim sąsiedztwie katowickiego Spodka, Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Obiekt dysponuje 161 pokojami oraz 4 salami konferencyjnymi pozwalającymi na przeprowadzenie spotkań biznesowych do 150 uczestników. Polski Holding Hotelowy planuje modernizację tego obiektu.