Event MIX Rigging & Structures Conference

Rigging & Structures Conference

0
W dniach 11-12 lutego 2020 w TAURON Arenie Kraków, odbyła się międzynarodowa konferencja – Rigging & Structures Conference. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Fundację FOH, która w tym roku organizowała je we współpracy z PLASA i VPLT.

R&S Conference to druga edycja konferencji. Tematem przewodnim poprzedniej edycji były zasady dobrych praktyk i procedury zwiększające bezpieczeństwo riggingu estradowego oraz promocja międzynarodowego dokumentu ICOPER (International Code of Practice for Entertainment Rigging).

W ciągu dwóch dni Konferencja zgromadziła w Krakowie, ponad 230 uczestników, nie tylko z Polski, ale również z innych krajów Europy środkowej, ale również szereg 22 ekspertów z kraju i z zagranicy, w tym tak znane postacie ze świata riggingu, jak Rinus Bakker, Chris Higgs, Bill Sapsis, Matthias Moeller, Marc Hendriks, Uwe Runtemund, Grzegorz Zatorski, Maciej Wojciechowski czy Wojciech Kordowski.

Program Konferencji koncentrował się na zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem konstrukcji scenicznych i riggingu. Zbudowany był z 19 wykładów i 22 warsztatów. Podczas  seminariów szczególną uwagę poświęcono przepisom, normom i dobrym praktykom w zakresie projektowania i budowy scen w oparciu o systemy rusztowaniowe i kratownicowe, eksploatacji wyciągarek,  stosowania balastu, wykonywania profesjonalnego riggingu w halach i na eventach outdoorowych. Wydarzenie zakończyły profesjonalne zawody riggerskie, przygotowane przez Dariusza Poradę. Ich zwycięzcą został Piotr Czarnecki z Rigg. Kolejne miejsca zajęli Grzegorz Wierzba i Wojciech Janik.

Konferencja odbyła się przy wsparciu firm: ARAD, Aram, Arental, Athletic Group, Rigg, Centrum Kongresowe ICE Kraków, Layher Polska, Tuchler, Vectorworks.

Zdjęcia: RS  autorem zdjęć jest Piotr Malarczyk

Facebook www.facebook/fundacjafoh

Strona konferencji www.rsconference.org