Event MIX #GminaPrzyjaznaTurystyce – akcja branży MICE dla hoteli i obiektów

#GminaPrzyjaznaTurystyce – akcja branży MICE dla hoteli i obiektów

0

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Sztab Przemysłu Spotkań TUgether, Polski Holding Hotelowy, Polish Harmony Hotels, Polska Izba Turystyki oraz Polska Izba Przemysłu Targowego zainicjowały akcję „Gmina przyjazna turystyce” – przyjaciół poznaje się w potrzebie. Celem inicjatywy jest pomoc hotelom poprzez umorzenie lub odroczenie obiektom niektórych podatków oraz opłat.

Instytucje, które włączyły się do apelu walczą m.in o: długoterminową ochronę miejsc pracy i związaną z tym płatność podatków PIT 4 czy ochronę infrastruktury turystycznej rekreacyjnej, targowo-konferencyjnej na terenie gminy, ochronę przyszłych zobowiązań przedsiębiorców na rzecz gminy oraz turystykę, a zarazem zachowanie konkurencyjności gminy – utrzymanie zdolności do osiągania lepszych wyników w zakresie wzrostu gospodarczego i poziomu dobrobytu społecznego.

–  Bez infrastruktury turystyczno-wystawienniczej, gmina przestanie być atrakcyjna dla gości i mieszkańców. Nasi klienci przestaną korzystać z naszych usług w przyszłości, co odbije się na dochodach lokalnej społeczności. Gmino, bądź proszę przyjazną przedsiębiorcom przemysłu spotkań i gościnna dla turystów. Pomóż DZIŚ swoim przedsiębiorcom, zachowaj atuty, zadbaj o przyszłość szeroko pojętej turystyki – czytamy w dokumencie.

Powołując się na art 15 p i 15 qi tzw. specustawy antykryzysowej, dotyczący uprawnień gmin, inicjatorzy akcji zwracają się o:
● Zwolnienie z podatku od nieruchomości, użytkowanie wieczyste na czas zawieszenia
działalności operacyjnej.
● Przedłużenie terminu płatności opłat takich jak: woda, ścieki, czynsz, opłaty dzierżawnych,
w związku z pogorszeniem płynności finansowej przedsiębiorcy.

Wzór pisma dostępny jest w formacie PDF TUTAJ.

KL