Event MIX EXPO Kraków przygotowuje się do wrześniowych targów

EXPO Kraków przygotowuje się do wrześniowych targów

0

Targi są nie tylko zwierciadłem branży, ale przede wszystkim najskuteczniejszym i najszybszym motorem ożywienia gospodarczego.

Targi są kołem zamachowym całej gospodarki. Budują kontakty biznesowe, przyspieszają rozwój każdej dziedziny gospodarki, ułatwiając dostęp do wiedzy i rynkowych nowości.

Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT odbędą się 03-05 września 2020

Targi w Krakowie od wielu lat współpracują z przedsiębiorcami wielu branż – bliski jest nam los firm zajmujących się m.in. przemysłem, gastronomią, medycyną, jak i rynkiem książek. Czujemy się częścią każdego z tych sektorów. Mocno trzymamy kciuki szczególnie za polskie firmy, które podejmują heroiczne wysiłki, aby przetrwać ten najgorszy moment.

Dla polskiej gospodarki ważne jest, aby jak najszybciej, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa, można było powrócić do organizowania targów. Ich ponowne uruchomienie, przyspieszy odtworzenie łańcucha dostaw. To szansa dla polskich firm na utrzymanie wiodącej roli w Europie Środkowej i w wielu przypadkach wypełnienie luki spowodowanej brakiem dostępu do m.in. produktów z Chin.

Targi są kołem zamachowym całej gospodarki. Budują kontakty biznesowe, przyspieszają rozwój każdej dziedziny gospodarki, ułatwiając dostęp do wiedzy i rynkowych nowości. Dzięki nim od lat szybciej rozwijają się miasta i regiony, bowiem prócz dostępu do rynków zagranicznych targi wywołują efekt mnożnikowy w wielu innych dziedzinach lokalnego biznesu: hotelach, gastronomii. Targi branżowe oddziaływają w ten sposób także na cały lokalny i regionalny system społeczno-gospodarczy. Podobne zdanie wyraził dyrektor generalny Centrum kongresowego RIA Amsterdam Paul Riemens, o czym można przeczytać w artykule Centrum kongresowe RAI Amsterdam gotowe do otwarcia. Dzięki udziałowi w branżowych imprezach wystawienniczych wiele firm – zwłaszcza małych i średnich – zdobyło nowe rynki zbytu, nowe kontakty, zaimplementowało u siebie, jak również rozpowszechniło w swoich branżach najnowsze rozwiązania technologiczne, ale przede wszystkim wypromowało wyjątkowo szybko swoją ofertę.

Wiele osób zadaje sobie pytanie — jak w przyszłości będą wyglądały targi i konferencje? Czy będą one możliwe w zmieniającym się na naszych oczach świecie? Miłośnicy książek zastanawiają się czy ponownie spotkają się na październikowych Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie®, a osoby związane z gastronomią, dopytują o popularne Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA®. Wiele pytań pojawia się również wokół licznych targów przemysłowych organizowanych jesienią w EXPO Kraków.

Grupa ekspertów, wyłonionych spośród członków Polskiej Izby Przemysłu Targowego (jedynej polskiej organizacji zrzeszającej przedsiębiorców z branży targowej), przygotowuje dla rządu propozycje procedur, które umożliwią organizację wydarzeń biznesowych na jesieni tego roku.

Potrzebujemy zgody na realizowanie targów w nowych warunkach, żeby jak najszybciej stanąć na własnych nogach, żeby nie być obciążeniem dla gospodarki, ale przeciwnie — pomóc przywrócić ją do stanu normalności. Przy zastosowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego, dystansu między uczestnikami targów, spotkania biznesowe mogą być bezpieczne. Skoro przed zakażeniem zabezpieczają środki ochrony osobistej, odpowiednia odległość miedzy np. klientami galerii handlowych, dezynfekcja często dotykanych elementów, jak klamki, poręcze, lady itd. – to wszystko może również być stosowane na targach. Co więcej – uczestników naszych wydarzeń obowiązują precyzyjne i wyśrubowane procedury: rejestracja, wiemy, kim są osoby przebywające w obiekcie targowym, wiemy ile ich jest. W odróżnieniu od usług i handlu – mowa o konkretnych osobach, a nie o anonimowych klientach sklepów. Ponieważ przemysł targowy jest kluczowy dla odbudowy gospodarki państw i regionów, ponieważ targi są najskuteczniejszym i najszybszym motorem ożywienia gospodarczego; musimy to przetrwać, nie poddając się. Działając rozsądnie i mając odpowiednie wsparcie, jesteśmy w stanie pomóc w przyspieszeniu odmrażania polskiej gospodarki – mówi Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie i Wiceprezes Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego.

Do dyspozycji posiadamy EXPO Kraków — jedyny w Krakowie obiekt o 14 000 m2 płaskiej powierzchni. Mamy zatem idealne warunki, aby sprostać wyzwaniom. Już teraz, na kilka miesięcy przed planowanymi wydarzeniami, koncentrujemy się na przygotowaniach: chcemy ugościć społeczność biznesową z zachowaniem wymaganych zasad bezpieczeństwa – zapewniają pracownicy Targów w Krakowie.

Targi w Krakowie intensywnie poszukują rozwiązań, które sprawdzą się w nowej rzeczywistości. W EXPO Kraków trwają przygotowania do nadchodzącego sezonu, który z pewnością będzie inny. Wypróbowano m.in. możliwości ozonowania, co było nie lada wyzwaniem ze względu na ogromną kubaturę obiektu. Część przestrzeni wykorzystywana jest jako magazyn m.in. przez Polski Czerwony Krzyż i zaprzyjaźnione firmy z branży.

W tym trudnym czasie należy sobie pomagać, dlatego bezpłatnie udostępniliśmy przestrzeń tym, którzy jej teraz potrzebują. W planach mamy również inne nietypowe akcje, a nawet rozważamy, czy nie mogłyby się odbyć u nas egzaminy maturalne (mamy doświadczanie w organizacji dużych państwowych egzaminów) – dodaje Katarzyna Mussur-Serafin, Kierownik Działu Promocji Targów w Krakowie.

Firma nie zapomniała o tych, którzy mimo pandemii musieli wykonywać swoje obowiązki. Prokuratorzy, radcy prawni, notariusze cały czas mają możliwość skorzystania z ogromnych przestrzeni EXPO Kraków. Nie każdy bowiem dysponuje na tyle dużym lokalem, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo swoich klientów.

Razem możemy więcej – twierdzą pracownicy i wierzą, że już niebawem wystawcy i goście ponownie spotkają się w EXPO Kraków, aby podczas licznych rozmów, nakreślać nowy kierunek polskiej gospodarki.

Polskie firmy potrzebują wsparcia, a my ich nie zawiedziemy – dodają organizatorzy i cieszą się, że wiele firm potwierdza swój udział w jesiennych wydarzeniach w EXPO Kraków.

www.expo.krakow.pl
www.targi.krakow.pl