Logo

Event MIX

Kreatywny event online: rozgrywki w escape roomach sprzed komputera

W odpowiedzi na pandemię globalna branża escape roomów opracowała rozwiązanie live cam escape room – czyli formułę przeprowadzania rozgrywek w stacjonarnych pokojach zagadek, z udziałem mistrza gry, ale przed komputerem.

Coś, co pierwotnie miało być tylko rozrywką, okazało się strzałem w 10. z punktu widzenia eventów czy HR. Bez narażania ludzi na zakażenie można ich integrować, bawić, uczyć, a nawet sprawdzać umiejętności analitycznego myślenia, czy pracy pod presją czasu.

Mechanizm działania jest bardzo prosty. Po zalogowaniu się zespołu do panelu uczestnicy prowadzą mistrza gry, wydając mu komendy i w ten sposób przechodzą całą fabułę, rozwiązując kolejne zagadki, łamigłówki i tajemnice. Dodatkowo mistrz gry może moderować rozrywkę według wytycznych organizatora. Dzięki temu istnieje możliwość grania w pokojach z całego świata – z Polski, Anglii, Portugalii, USA, Brazylii czy Australii.

Trend na live cam escape room jest efektem rosnącego zaawansowania technologicznego escape roomów. Na początku opierały się one na prostych łamigłówkach i kłódkach. Nowoczesne pokoje, aby dać graczom pożądaną „imersję” i sprostać oczekiwaniom, stały się naprawdę poważnymi przedsięwzięciami: wykorzystuje się w nich profesjonalne scenografie, efekty specjalne, druk 3d, animacje, a nawet aktorów. Dzięki temu nawet w wersji „online” są one bardzo angażujące.

Jako marketplace Lock.me zrzeszamy ofertę live cam escape room z wielu firm i krajów w jednym miejscu:

  • doradzamy, jakie escape roomy wybrać i w jaki sposób dostosować rozgrywkę do celów event,
  • potrafimy obsługiwać wydarzenia przeznaczone dla dziesiątek, a nawet setek gości na raz,
  • rezerwujemy terminy ze wszystkimi podwykonawcami,
  • rozliczamy się na podstawie faktury zbiorczej.

Więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ.