Event MIX Holenderscy klubowicze ruszyli na parkiet! 1300 osób wzięło udział w teście

Holenderscy klubowicze ruszyli na parkiet! 1300 osób wzięło udział w teście

0
  • Największa arena muzyczna w stolicy Holandii została otwarta dla 1300 osób
  • Goście zostali podzieleni na pięć grup, z których każda musiała przestrzegać innych zasad
  • Koncert był częścią serii wspieranych przez rząd eventów badawczych

Ziggo Dome, największa arena muzyczna w stolicy Holandii, w ubiegłą sobotę została otwarta na cztery godziny dla 1300 osób. Przybyli goście bawili się przy setach holenderskich DJ-ów. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach testu, który ma pomóc w podjęciu decyzji o zniesieniu obostrzeń dotyczących imprez masowych w Holandii.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez VICE UK 🌎 (@viceuk)

Ruchy uczestników wydarzenia były śledzone za pomocą tagów. Dodatkowo Goście zostali podzieleni na pięć grup po 250 osób i jedną 50-osobową, z których każda musiała przestrzegać innych zasad.

Jedni byli ograniczeni w poruszaniu się na parkiecie, inni musieli nosić maseczkę przez cały czas trwania eventu lub tylko gdy byli w ruchu. Jednej z grup podano fluorescencyjny napój i zachęcono do śpiewania i krzyczenia w rytm muzyki, aby zbadać, ile śliny wydziela się w momentach największego uniesienia.

Na 48 godzin przed wydarzeniem każdy uczestnik musiał wykonać test na koronawirusa. Do uczestnictwa w vencie dopuszczał negatywny wynik testu. Uczestnicy zostali poproszeni o wykonanie kolejnego testu pięć dni później.

Koncert był częścią serii wspieranych przez rząd eventów badawczych, które obejmowały również konferencję biznesową z udziałem 500 osób, występ komika Guido Weijersa przed podobną liczbą osób oraz mecz piłki nożnej z udziałem 1200 kibiców. W planach pozostaje organizacja dwóch festynów na świeżym powietrzu oraz koncertu muzyki pop.

Organizatorzy w kwietniu spodziewają się pierwszych wyników testów. Zebrane dane mają pomóc w podjęciu decyzji o ewentualnym złagodzeniu ograniczeń dotyczących życia nocnego w nadchodzących miesiącach.

Udział w wydarzeniu był biletowany. Wejściówki  o wartości 15 euro zostały wyprzedane w ciągu 20 minut…

Źródło: The Guardian