Logo

Event MIX

Red Bull Mind The Gap | 180heartbeats + Jung v Matt

Po raz pierwszy w Polsce odbędą się Kultowe wśród entuzjastów skateboardingu na całym świecie zawody Red Bull Mind The Gap. Wydarzenia odbędą się w Gdańsku, Warszawie i Katowicacha, a dział eventów 180heartbeats będzie odpowiedzialny za kompleksową obsługę eventową tego projektu.

Deskorolka nie wywodzi się ze skateparków, ale z ulicznych miejscówek na całym świecie. Red Bull Mind The Gap to impreza w ulicznym stylu, wykorzystująca i przekształcająca miejską architekturę w miejsce rywalizacji najlepszych skateboarderów w Polsce. Każdy z uczestników zawodów będzie musiał zmierzyć się z pokonaniem niespełna dwumetrowego gap’a.

– Skakanie przez gap to klasyk, jeżeli chodzi o jazdę na deskorolce. Od zawsze ten element pojawiał się w deskorolkowych produkcjach wideo, na których każdy, kto jeździ na desce, wychowywał się. Czy to gap między chodnikami w San Francisco, czy uliczka w Barcelonie, każdy chciał znaleźć coś takiego u siebie w mieście i się z nim zmierzyć. Teraz będzie taka właśnie okazja, także cieszę się, że Mind The Gap zawitał do Polski – mówi Tomek Kotrych, legenda polskiej sceny deskorolkowej oraz współorganizator serii wydarzeń.

Trójka jurorów będzie oceniała każdego uczestnika biorąc pod uwagę skok (30%), trudność tricków (40%) i kreatywność (30%). Nagrody zdobędzie trójka najlepszych chłopaków i dziewczyn na każdym przystanku. Do wygrania sprzęt od partnerów wydarzenia: Samsunga, Garmina i voucher na zakupy w Supersklep.pl

Zawody odbędą się w trzech miastach: Gdańsku, Katowicach i Warszawie. Pierwszy przystanek Red Bull Mind The Gap będzie miał miejsce w Gdańsku, 29 maja na gdańskiej Ołowiance. Lokalizacje zawodów w Katowicach i w Warszawie zostaną wkrótce podane na specjalnych wydarzeniach zawodów na Facebooku.

Dział eventów 180heartbeats odpowiedzialny jest za wyszukanie i organizacje lokalizacji eventu, jego logistykę, produkcję, za przygotowanie brandingu i scenografii, jak i obsługę wydarzenia na miejscu.