Event MIX Stadion Śląski obiektem sportowym 2020-2021!

Stadion Śląski obiektem sportowym 2020-2021!

129
0

Stadion Śląski został laureatem Nagrody Biznesu Sportowego! Statuetka DEMES powędrowała do Śląskiego Giganta w kategorii Obiekt Sportowy za lata 2020-2021.

Podczas trwającego w dniach 19-20 października w Warszawie Forum Sportu i Biznesu SPORTBIZ 2021 wręczone zostały Nagrody Biznesu Sportowego. Stadion Śląski po raz drugi został laureatem nagrody w kategorii Obiekt Sportowy. Tym razem otrzymał ten tytuł za lata 2020-2021. Pierwszą nagrodę otrzymał natomiast ponad 2 lata temu, za rok 2018. W obu edycjach w finałowej trójce konkurował z PGE Narodowym oraz Areną Gliwice.

– Niezmiernie się cieszę, że ta wyjątkowa nagroda powędrowała do Stadionu Śląskiego. To wyróżnienie dla samego obiektu, jak i dla całego województw śląskiego. Pokazuje to jak ciężką pracę wykonaliśmy w ostatnim czasie. Tylko w tym roku odbyły się u nas m.in. Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce oraz Mistrzostwa Świata Sztafet, które okazały się ogromnym sukcesem, zarówno organizacyjnym, jak i sportowym – mówi marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. – Stadion Śląski to symbol województwa. Jako Zarząd Województwa Śląskiego konsekwentnie pracujemy na tym, aby umacniać jego pozycję na mapie obiektów sportowych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Ta nagroda to kolejny dowód na to, że zmierzamy w dobrym kierunku a nasz wysiłek jest zauważony – dodaje marszałek.

Statuetkę na ręce prezesa Stadionu Śląskiego Jana Widery wręczył Michał Drelich. – Obiekt sportowy to nie tylko cztery ściany i nowoczesna infrastruktura, ale przed wszystkim wizja i plan, jak tym obiektem zarządzać, jak przyciągać największe wydarzenia sportowe – mówił przed ogłoszeniem wyników dyrektor Sport Evolution. Ekspert podkreślił również, że nagroda dla Stadionu Śląskiego w jego opinii jest w pełni zasłużona.

– Statuetka jest uhonorowaniem pracy wszystkich osób, które włożyły swój wysiłek w funkcjonowanie obiektu w ciągu ostatnich dwóch lat. Zaczynając od Zarządu Województwa Śląskiego z marszałkiem Jakubem Chełstowskim na czele, przez naszych partnerów po pracowników wraz z kadrą kierowniczą – powiedział po odebraniu nagrody prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera. – Wszystkim im serdecznie dziękuję. Tym bardziej, że ostatni czas nie był dla nas łatwy. Mimo pandemii nie „zamknęliśmy” jednak Stadionu w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. U nas zawsze coś się działo. Jeśli nie na miejscu, to w obszarach on-line. Działaliśmy i działamy nieprzerwanie, konsekwentnie. Dziś widzimy, że efekty naszej pracy zostały zauważone, a to sprawia ogromną radość – mówi prezes Widera.

Stadion Śląski w ciągu ostatnich dwóch lat gościł zarówno wspomniane Drużynowe Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata Sztafet – wydarzenia o skali międzynarodowej, jak i wiele mniejszych imprez. Można tutaj wymienić choćby dwie edycje memoriałów Janusza Kusocińskiego oraz Kamili Skolimowskiej, dwa mecze reprezentacji Polski, czy start odcinka Tour de Pologne. W 2020 roku zainicjowany został także autorski projekt obiektu Tauron Silesia Beach, czyli plaża miejska w samym centrum śląskiej metropolii. W tym roku na scenie letniej obiektu wystąpili m.in. Muniek i Przyjaciele, zespoły Organek oraz IRA. Stadion konsekwentnie realizuje również działania marketingowe wraz ze swoimi ambasadorami: Anitą Włodarczyk oraz Pawłem Fajdkiem.

– Ta nagroda to dla nas wyróżnienie, ale też zobowiązanie. Zobowiązanie do dalszej, ciężkiej pracy. Na pewno nie spoczniemy na laurach. W ciągu ostatnich dwóch lat zrealizowaliśmy wiele projektów i wprowadziliśmy nowe standardy funkcjonowania Stadionu, m.in. właśnie w obszarze marketingu. Otworzyliśmy nowe Centrum Konferencyjne, a także otrzymaliśmy tytuł Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego. Teraz czas na kolejne zadania i liczę, że w przyszłości otrzymamy trzecią statuetkę DEMES – podsumowuje dyrektor generalny Stadionu Śląskiego Bartłomiej Kowalski.

Tegoroczne statuetki DEMES zostały wręczone podczas XVII Gali Sportu i Biznesu. Laureaci wyłonieni zostali w 13 kategoriach – to osoby, organizacje i instytucje, które zrealizowały najlepsze projekty i działania marketingowe w obszarze sportu i biznesu. Wyboru zwycięzców dokonała Kapituła Statuetek składająca się z branżowych ekspertów z ogromnym doświadczeniem. Podczas tegorocznej wręczono nagrody za działalność w latach 2020-2021.

Stadion Śląski Sp. z o.o.