Event MIX Grupa Arche już przyjęła około 5000 uchodźców z Ukrainy i przeznaczyła 5...

Grupa Arche już przyjęła około 5000 uchodźców z Ukrainy i przeznaczyła 5 mln złotych na pomoc dla nich

0
Arche

Polska sieć hotelowa Arche uruchomiła sztab pomocy dla uchodźców z objętej stanem wojennym Ukrainy. W 16 obiektach sieci oraz w Siedliskach Arche przygotowywane są miejsca dla poszukujących zakwaterowania. 

– Obecnie nawet trudno mówić o liczbach, które zmieniają się z godziny na godzinę. Zapotrzebowanie jest ogromne, cały czas zgłaszają się do nas osoby, które uciekają z Ukrainy. Wszystkim pomagamy, jak tylko możemy. Należy pamiętać, że większość to są mamy z dziećmi, nawet bardzo małymi. Często są po kilku dniach ciężkiej podróży, bez spania i jedzenia. W naszych hotelach otrzymują miejsce oraz jedzenie. Uruchomiliśmy także sale zabaw dla najmłodszych, a także punkty informacyjne, gdzie udzielamy informacji uchodźcom – mów Kamil Maciąg, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży Arche Hotele.

O pomoc mogą starać się firmy, które poszukują miejsca dla rodzin pracowników, sztaby kryzysowe uruchomione w Urzędach Wojewódzkich, fundacje i stowarzyszenia niosące pomoc potrzebującym.

Wszystkich, którzy chcą włączyć się do pomocy, Arche zaprasza do śledzenia konta na Facebooku Fundacji Leny Grochowskiej, gdzie publikowane będą komunikaty o tym zbiórkach. 

– Wszelkie działania dotyczące zaopatrzenia, takie jak środki czystości, pościele, kołdry, czy nawet materace koordynuje Fundacja Leny Grochowskiej. Fundacja również uruchomiła specjalne konto, na które można wpłacać fundusze: PLN 75 1240 2685 1111 0011 1189 0122 – informuje Kamil Maciąg

Darczyńcy mogą się także zgłasza pod specjalnym numerem telefonu 535 579 491.

Więcej o obiektach przeczytasz TUTAJ.