Wydarzenia 17. edycja Tauron Nowa Muzyka Katowice

17. edycja Tauron Nowa Muzyka Katowice

0
Tauron

Tauron Nowa Muzyka z powiększoną sceną klubową. Kultowa i dla wielu najważniejsza ze scen festiwalu ponownie zapewni moc wrażeń. Do składu grających dołącza doskonale znany w Polsce The Field, a oprócz niego pojawi się również śmietanka twórców krajowej elektroniki.

To właśnie ta scena gra najdłużej na Tauron Nowa Muzyka Katowice. Wielogodzinne taneczne maratony przy muzyce najlepszych światowych didżejów co roku przyciągają tłumy festiwalowiczów spragnionych zabawy na najwyższym poziomie. Club Stage prezentuje rozmaite zjawiska z kręgów tanecznej elektroniki i muzyki klubowej, dostarczając bywalcom nieoczywistych doznań, zwłaszcza podczas euforycznych poranków.

Do programu dołączają czterej znakomici artyści. The Field to jedna z gwiazd wytwórni Kompakt, którego muzykę najprościej określić jako koronkowe ambient techno. Artysta słynie z zamazywania granic między eksperymentem, muzyką taneczną i przemyślanymi strukturami dźwiękowymi. Michał Wolski to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci na polskiej scenie. Produkuje z wykorzystaniem syntezatorów modularnych, koncentrując się na głębokim techno i eksperymentalnym ambiencie. Z kolei duet Vacos Malcolm to reprezentanci „mrocznego i niepokojącego brzmienia, które zabiera w podróż w pustkę syntezatorowego nieznanego”. Zestawienie zamyka EERT, artysta związany z Biurem Dźwięku Katowice, którego występy charakteryzują się szeroką paletą brzmień i energetycznymi bitami.

To nadal nie koniec odsłaniania programu zbliżającej się edycji imprezy. Już niebawem do programu dołączą kolejni intrygujący twórcy. Jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie co roku potwierdza swój status za sprawą fascynującego programu artystycznego i niebanalnej lokalizacji. Warto odwiedzić go ponownie.

W sprzedaży pozostają karnety trzydniowe, obejmujące koncert otwarcia oraz karnety dwudniowe i bilety jednodniowe. Można je nadal nabywać online na stronie festiwalu oraz na Going, eBilet i Ticketmaster.

Bilety można kupić TUTAJ.


O podobnych wydarzeniach przeczytasz także TUTAJ.