Logo

Etykiety i opakowania

Nowy model LabelStream LS2000 od Canon do druku etykiet

Podczas targów Canon Expo w Jokohamie w Japonii (19–20 października 2023 r.) firma Canon zaprezentuje technologiczny prototyp Canon LabelStream LS2000, nowego atramentowego urządzenia do drukowania etykiet o wydajności 40 m/min. Maszyna zaprojektowana w oparciu o innowacyjne i sprawdzone technologie firmy Canon, przeznaczona jest do drukowania etykiet na skalę przemysłową. Jest pierwszą drukarką firmy Canon, która drukuje w kolorze białym i CMYK na różnych podłożach samoprzylepnych, w tym na papierze i folii z wykorzystaniem atramentów wodnych. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu nowego typu atramentów, stworzonych zgodnie z normami bezpieczeństwa właściwymi dla produktów spożywczych. Dzięki LS2000, seria cyfrowych urządzeń do etykiet zaspokoi oczekiwania odbiorców, którzy działają w takich branżach jak: żywność i napoje, środki higieny osobistej, artykuły gospodarstwa domowego i elektronika, a także oferują produkty niestandardowe i wytwarzane na zamówienie.

 

LabelStream LS2000, to rozwiązanie stworzone w oparciu o technologię atramentową, wykorzystującą atramenty na bazie wody. Będzie  idealnym rozwiązaniem dla producentów poszukujących niezawodnej i wydajnej maszyny cyfrowej, która odpowie na ich potrzeby w zakresie szybkiego druku krótszych serii etykiet samoprzylepnych stosowanych w branży spożywczej, higienicznej, czy AGD.

Zapotrzebowanie na tego typu urządzenia rodzi się dzisiaj z konieczności szybkiego reagowania na rosnącą gamę produktów rynkowych. Jest to również odpowiedź na wszelkie innowacje w branży produkcji opakowań i wyzwania związane ze zmieniającymi się łańcuchami dostaw. O tym, jakie LabelStream LS2000 ma możliwości przekonają się jako pierwsi klienci targów drupa24, którzy odwiedzą stoisko firmy Canon (hala 8A, stoisko B41).

Niezawodna produkcja etykiet wysokiej jakości dzięki nowej serii głowic

LabelStream LS2000 to pięciokolorowa (CMYK plus biały) atramentowa maszyna przeznaczona do drukowania etykiet z wydajnością do 40 m/min przy maksymalnej szerokości druku 340 mm. Urządzenie wyposażone jest w nową głowicę drukującą o rozdzielczości 2400 x 1200 dpi z mechanizmem cyrkulacji atramentu, który utrzymuje jego precyzyjny przepływ do dysz. Dzięki temu, niebezpieczeństwo awarii dysz spowodowane ich zatykaniem jest zminimalizowane, a przy tym zwiększa się żywotność głowicy drukującej. Konserwacja głowicy i kontrola jakości zostały zautomatyzowane, co gwarantuje stabilną produkcję. Dotyczy to także pomiaru i regulacji kolorów. Cyfrowy interfejs zapewnia ścisłą integrację wszystkich procesów użytkowania, zapewniając dużą wydajność i łatwość obsługi.

Elastyczność zastosowań dzięki innowacyjnej technologii atramentu zaprojektowanej z myślą o bezpieczeństwie żywności

Nowy materiał stosowany w drukarce LabelStream LS2000, to wodny atrament polimerowy o dużej gęstości, opracowany specjalnie dla nowej głowicy drukującej firmy Canon. Atramenty zawierają wysoce nasycone pigmenty i oferują szeroką gamę kolorów, co umożliwia nanoszenie na podłoża bardzo cienkich warstw, które w bardzo dużym stopniu zmniejszają rozpraszanie światła. Efektem jest doskonałe odwzorowanie kolorów.

Biały atrament umożliwia druk na folii przezroczystej i innych nośnikach. Zastosowana technologia pozwala uzyskać poziom bieli o dużym kryciu. Może ona być stosowana jako podkład pod inne atramenty w celu uzyskania wydruków barwnych o żywych, intensywnych kolorach. Atramenty LabelStream LS2000 zostały stworzone zgodnie z normami bezpieczeństwa właściwymi dla produktów spożywczych.

Canon

Szybka produkcja etykiet na różnorodnych podłożach

Etykiety stosowane na zewnątrz opakowań żywności i innych produktów codziennego użytku – od środków higieny osobistej po artykuły gospodarstwa domowego, są często zamawiane z krótkim terminem realizacji i w małych partiach. Jest to rezultat krótkich cyklów życia produktów. Dzięki wydajności do 40 m/min, LabelStream LS2000 jest w stanie odpowiedzieć na wyzwania współczesnego rynku.

Nowe urządzenie może być wykorzystywane do druku na rożnego rodzaju podłożach – począwszy od papieru powlekanego i folii skończywszy na podłożach syntetycznych, łącznie z folią odporną na niskie temperatury. Cienka warstwa atramentu jest prawie niewyczuwalna w dotyku, co pozwala zadrukowanym powierzchniom – w tym nośnikom teksturowanym – zachować ich naturalny wygląd.

Popyt na etykiety stale rośnie, przetwórcy stoją więc przed wyzwaniami, takimi jak drukowanie krótkich serii i produkcja etykiet o wysokiej jakości na żądanie. LabelStream LS2000, nasza pierwsza drukarka atramentowa wykorzystująca atramenty na bazie wody do produkcji etykiet, zapewnia użytkownikom dużą wydajność i szybkość, które są dzisiaj niezbędne. Dzięki swojej wszechstronności i zgodności z normami bezpieczeństwa właściwymi dla produktów spożywczych nowe rozwiązanie Canon pozwoli producentom na dywersyfikacje własnej oferty – komentuje Jennifer Kolloczek, EMEA Planning, Marketing & Innovation Senior Director, Production Print w Canon Europe.

Urządzenie LabelStream LS2000 będzie dostępne w regionie EMEA na początku 2025 r.