Logo

Etykiety i opakowania

Duane Pekar obejmuje stanowisko CEO firmy Mark Andy

Mark Andy, producent maszyn wąskowstęgowych do drukowania etykiet i opakowań, poinformował o zmianie na stanowisku CEO. Z dniem 28 listopada br. funkcję tę objął Duane Pekar.


Jak podkreśla firma w specjalnym komunikacie prasowym, jej nowy CEO posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych. Piastował je w przedsiębiorstwach reprezentujących różne branże, tworząc strategiczne plany rozwojowe i podejmując wiele inicjatyw biznesowych, stymulujących ich rozwój i realizację oczekiwanych wyników finansowych.

W ostatnim czasie Duane Pekar pełnił funkcję prezesa i CEO w Trajus Building Products, gdzie zarządzał firmą-matką oraz jej trzema filiami, w tym czołową marką działającą na rynku wyposażenia – Republic Elite. W roli tej doprowadził grupę Trahus do podwojenia jej przychodów ze sprzedaży. Pełnił też różne stanowiska kierownicze w firmach Midstate Berkshire, FRAM Group, Honeywell, Carrier i General Motors.

Jason Desai, który zwolnił tym samym fotel CEO w Mark Andy, podziękował za wieloletnią współpracę jej klientom i pracownikom. – Rada Nadzorcza przedłożyła plan sukcesji kierowania firmą, który ma w jak największym stopniu służyć Mark Andy i interesom naszych klientów. Jesteśmy przekonani, że Duane wnosi wizję i wieloletnie doświadczenia, niezbędne w prowadzeniu z sukcesami naszej firmy – powiedział CEO Mark Andy. Jason Desai pozostaje w strukturach Mark Andy jako członek Rady Nadzorczej.

– Mark Andy to jeden z rzeczywistych pionierów branży poligraficznej i niezmiernie cieszę się, że będę mógł wesprzeć jego działania kierownicze. Ze swoim dziedzictwem w druku fleksograficznym i cyfrowym oraz reputacją wynikającą z bogatej wiedzy technicznej, a także podejścia biznesowego zorientowanego na klienta, Mark Andy odgrywa czołową rolę w całej branży poligraficznej i przetwórczej. Z dużą chęcią będę bazował na tym dziedzictwie, dbając o wprowadzanie dalszych innowacji, będących katalizatorem wzrostu dla naszych klientów i partnerów biznesowych – powiedział Duane Pekar. 

Jason Desai dodał, że pojawienie się Duane Pekara w strukturach Mark Andy oznacza zobowiązanie firmy do dalszego realizowania pionierskich, innowacyjnych przedsięwzięć i wspierania jej klientów w odnoszeniu sukcesów rynkowych. – Dzięki eksperckiej wiedzy i walorom przywódczym, jakie posiada Duane, jesteśmy gotowi by wkroczyć w nowy etap rozwoju – reasumuje Jason Desai.


Więcej newsów z branży TUTAJ.