Logo

Media & maszynyEtykiety i opakowania

SimpliCity – Kreatywny Dom Produkcyjny. Rozwój w nowym kierunku.

Od lewej: Przemysław Arabski, Robert Radecki

Nazwanie SimpliCity standardową drukarnią wielkoformatową byłoby zbytnim uproszczeniem. Sami jej założyciele nazywają ją Kreatywnym Domem Produkcyjnym, od lat funkcjonującym według zasady „Simple. Fast. Creative”. Dodatkowo od zeszłego roku właściciele zainwestowali w urządzenia dedykowane zupełnie nowemu segmentowi – opakowaniom tekturowym.

tam

Przyszłość z e-commerce

Trwająca niespełna od dwóch dekad historia SimpliCity to przede wszystkim ciągły rozwój, oparty nie tylko na nieustannej rozbudowie nowoczesnego parku maszynowego. Z niewielkiej agencji reklamowej zajmującej niespełna 20m2 powierzchni, firma przeistoczyła się w dużych rozmiarów drukarnię, zatrudniającą obecnie ponad 70 osób i osiągającą wydajność przekraczającą 70 000 m2 wydruków miesięcznie. Na dziś SimpliCity to jedno ze znanych miejsc na mapie krajowej poligrafii, a przede wszystkim jeden z filarów druku wielkoformatowego, obsługujący rynek największych marek w Polsce. Rozbudowane portfolio Simplicity obejmuje nie tylko szeroką ofertę druku reklamowego dedykowanego wielu zastosowaniom, lecz także realizacje stoisk targowych, kampanie wizualne dla wielu znanych koncernów oraz Lightbox Wall, czyli stworzony i opatentowany przez SimpliCity nowoczesny system podświetlanych ram. To innowacyjne rozwiązanie może być wykorzystywane do komunikacji z klientem, ekspozycji marki, a przede wszystkim jako efektowny element aranżacji powierzchni handlowych, biurowych, eventowych i wielu innych. Przeniesienie siedziby do Dąbrówki pozwoliło SimpliCity na dalsze rozwinięcie skrzydeł, zaś większa powierzchnia wpłynęła na decyzję o powiększeniu parku maszynowego. W ubiegłym roku właściciele SimpliCity podjęli przełomową decyzję o stworzeniu drugiej odnogi dedykowanej opakowaniom z tektury. Powodem tego kroku był nieustannie rosnący potencjał branży e-commerce, która od kilku lat święci prawdziwe triumfy oraz zwiększające się zapotrzebowanie na opakowania jednostkowe.

Udany początek nowej drogi

Z początkiem ubiegłego roku firma zainwestowała w zadruk opakowań w technologii fleksograficznej, 5-kolorowa maszyna pozwoliła na obsługę klientów z zupełnie nowego segmentu. Dodatkowo w grudniu 2023 roku oferta została rozszerzona o technologię zadruku cyfrowego, dzięki zainstalowanej przez LFP Industrial Solutions maszyny Durst P5 350.

Wprowadzenie nowych rozwiązań pozwoliło SimpliCity odpowiedzieć na coraz większe zapotrzebowanie klientów związane z mniejszymi, personalizowanymi seriami zamówień. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości zadruku, a wyposażone w system multi-track 2 urządzenie znacznie przyśpiesza naszą produkcję. Dzięki platformie Durst P5 350, możemy zrealizować projekt dla klientów nawet w czasie spotkania, na którym omawiamy przykładową serię produkcyjną. Zaprezentowanie w czasie rzeczywistym projektu daje możliwość podjęcia decyzji o współpracy już na wstępnej rozmowie, co niewiarygodnie skraca czas negocjacji. – mówi prezes zarządu SimpliCity, Robert Radecki. Możliwość produkcji opakowań w niewielkich seriach pozwala na stworzenie serii mock-up’ów – czyli makiet dla klienta – praktycznie „od ręki”, co w przypadku standardowych maszyn fleksograficznych, byłoby zupełnie nieopłacalne ze względu na koszty ich uruchomienia w celu wykonania zaledwie kilku wydruków. To tylko jeden z wielu argumentów przemawiających na korzyść druku cyfrowego na maszynach marki Durst.

Simplicity

Najwydajniejsza hybryda

Na czym polega prawdziwy fenomen platformy drukującej Durst P5 350? Przemysław Arabski, Business Leader Corrugated & Industrial Segment w firmie LFP Industrial Solutions komentuje: – To jeden z najwyżej ocenianych modeli włoskiego producenta m.in. dzięki dużej prędkości wydruku połączonej z wysokim poziomem wszechstronności, a także zaawansowaną technologią multi-track, która znacznie zwiększa wydajność produkcji. Użytkownicy mogą załadowywać równolegle płyty na dwóch pasach w różnych odstępach, wyrównując je do lewej lub prawej strony urządzenia. Pozwala to na doładowanie materiału w trakcie trwającego zadruku, dzięki czemu skraca się także czas ustawiania maszyny.

Niewątpliwą zaletą Durst P5 350 jest także energooszczędna technologia LED oraz kompleksowe zaplecze software’owe. W pełni autorskie, zintegrowane systemy takie jak Durst Workflow Print, Durst Analytics czy też Durst Smart Shop oferują możliwość efektywnego zarządzania wszystkimi procesami druku, jego szczegółowego monitorowania, optymalizacji oraz dostosowania do różnorodnych potrzeb klientów.

Partnerstwo na najwyższym poziomie

Wybór platformy drukującej Durst P5 350 okazał się idealnym wyborem dla drukarni SimpliCity. Od instalacji i pierwszego uruchomienia maszyny w drukarni minęły niespełna trzy miesiące, a produkcja została już obłożona w ponad 60%. Zdaniem SimpliCity, także współpraca z LFP Industrial Solutions okazała się więcej niż satysfakcjonująca. – W przeszłości posiadaliśmy trzy maszyny marki Durst, dlatego wiedzieliśmy, że jest to dobry wybór. Instalacja urządzenia przez firmę LFP Industrial Solutions odbyła się bardzo sprawnie. Jesteśmy zadowoleni z proklienckiego i nieszablonowego podejścia, które jest dla nas jednym z najważniejszych wyznaczników przy wyborze technologicznego partnera. – podkreśla Robert Radecki.

Jak dodaje Przemysław Arabski: – Ogromnie cieszymy się, że Zarząd SimpliCity obdarzył nas zaufaniem i wybrał nas na swojego dostawcę. Urządzenia z serii Durst P5 to niewątpliwie idealne rozwiązania dla wszystkich nowoczesnych drukarń, które w coraz większym stopniu stawiają na automatyzację oraz koncepcję Smart Factory i Przemysł 4.0.


Więcej newsów z branży TUTAJ.