Logo

Media & maszynyEtykiety i opakowania

Fujifilm Group ogłasza obecność na targach drupa 2024, zapraszając gości do „odkrycia różnic”

Technologie druku Fujifilm Group – od analogowych do cyfrowych, od tonera do atramntu, głowic drukujących, tuszy i oprogramowania – zostaną zaprezentowane na największym w historii stanowisku Fujifilm podczas targów drupa.

Fujifilm Group ogłosiła obecność na targach drupa 2024, które odbędą się w dniach od 28 maja do 7 czerwca w Düsseldorfie (Hala 8b / A02).

Podczas pierwszej odsłony targów od ośmiu lat Fujifilm Group zaprezentuje się jako zaufany i zrównoważony partner, dodający wartość firmom z branży drukarskiej, które mogą „odkryć różnice” dzięki Fujifilm.

1 kwietnia 2023 r. firma Fujifilm Group zintegrowała oddział Graphic Communications z Fujifilm Business Innovation Corporation. Umożliwiło to powstanie niezrównanych zasobów technologicznych, jednocześnie dając dostęp do rozbudowanej bazy klientów globalnych oraz do przodujących w branży systemów produkcji, usług i dostaw. Ruch ten sprawił, że firma Fujifilm została dostawcą zintegrowanych rozwiązań na całym świecie: od analogowego druku offsetowego, do druku cyfrowego z użyciem atramentu i suchego tonera oraz rozwiązań DX wykorzystujących oprogramowanie do przepływów pracy.

Dzięki nowej strukturze biznesowej Fujifilm Group zarezerwowała największe stoisko w historii o powierzchni 2420 m2. Fujifilm Group zaprezentuje swoje niezwykle szerokie portfolio produktowe, podkreślając możliwość dostarczania produktów, usług i technologii dostosowanych do potrzeb wielu klientów: od usprawnień procesu produkcji do radykalnej transformacji działalności. Podczas targów zaprezentowana zostanie szeroka gama rozwiązań, dzięki którym klienci Fujifilm Group „odkryją różnice” w wartości.

Podsumowanie stref targów

1. Strefa komercyjna

Prasa Jet Press 750S, cieszy się uznaniem od ponad dekady dzięki nieporównywalnej jakości druku, która jest możliwa poprzez zastosowanie unikatowej technologii atramentowej. W tej strefie zaprezentowana zostanie także prasa Revoria Press GC12500. Wykorzystuje ona suchy toner, który umożliwia elastyczne zastosowanie papieru i zapewnia dużą użyteczność. Poza dwiema prasami cyfrowymi B2 po raz pierwszy pokazana zostanie prasa Jet Press 1160CFG, pełnokolorowy, szybki system atramentowy druku ciągłego dla rynku komercyjnego. Dodatkowo po raz pierwszy zaprezentowane zostaną dwie drukarki produkcyjne średniej klasy. Nowa prasa powstała na kanwie niezwykle popularnego modelu Revoria Press PC1120 ze specjalistycznymi kolorami i szeregiem różnych zastosowań, który także zostanie pokazany w strefie komercyjnej. Poza tym przedstawione zostaną nowe płyty bezprocesowe do druku offsetowego oraz rozwiązania DX do automatyzacji i usprawniania wraz z oprogramowaniem do przepływów pracy; odbędą się również demonstracje produktów fotograficznych Fujifilm. Uwzględnienie zewnętrznego sprzętu do wykańczania pozwoli przedstawić różne zastosowania możliwe z użyciem technologii Fujifilm.

Podczas gdy branża kontynuuje odchodzenie od druku analogowego na rzecz cyfrowego, Fujifilm Group pomoże klientom, będąc zrównoważonym towarzyszem podczas tej podróży.

2. Strefa przemysłowa

Jet Press FP790, cyfrową prasa z atramentami na bazie wody, wprowadza innowacyjność do procesu druku na opakowaniach oraz nowe opcje automatyzacji dla hybrydowej maszyny szerokoformatowej, jeszcze bardziej zwiększając możliwości produkcyjne. Poza tym zaprezentowana zostanie gama szerokoformatowych drukarek atramentowych Acuity, które były wielokrotnie nagradzane, a także różne zastosowania umożliwiane przez najnowszą technologię Fujifilm Group, w tym podpisywanie i pakowanie.

Dla klientów, których potrzeb nie da się spełnić przy użyciu standardowych drukarek, Fujifilm oferuje dostosowane urządzenia i atramenty w ramach FUJIFILM Integrated Inkjet Solutions. Zaprezentowane zostaną badania przypadków z różnych zastosowań, w tym związanych z przesyłkami reklamowymi, akcydensem, etykietami i ozdobami, udowadniając tym samym rozległe możliwości.

Fujifilm wprowadza technologię „Aquafuze”, nowe atramenty na bazie wody, przy produkcji których największe znaczenie mają bezpieczeństwo i ochrona środowiska. Innowacyjna technologia atramentowa obejmuje cechy atramentów UV i rozpuszczalnikowych przy zachowaniu formuły na bazie wody, dzięki czemu klienci firmy mogą rozszerzyć zadania i ulepszyć środowisko pracy.

Przedstawiona zostanie także „RxD Series”, dyspersja pigmentu o wysokiej stabilności, która poradzi sobie ze zróżnicowanymi recepturami atramentu w obliczu cyfryzacji. Wspiera ona projekty receptur, które spełniają rosnące potrzeby w zakresie szybszych systemów atramentowych i większej zgodności podkładu.

Dodatkowo ogłoszone zostaną nowe produkty dla głowic drukujących, które zwiększą wszechstronność w wielu różnych zastosowaniach.

Zaprezentowane zostaną także nowe strategie środowiskowe Fujifilm Group. Obejmują one krótkie cykle z użyciem cyfrowego druku na życzenie, bezprocesowe płyty do druku offsetowego, neutralne klimatycznie zakłady produkcyjne i inicjatywy recyklingowe.

Z okazji 90. rocznicy powstania firmy Fujifilm zaprezentowała także swój nowy globalny cel: „Więcej uśmiechu na świecie”. Podczas targów drupa 2024 Fujifilm Group chce pokazać, że potrafi zapewnić „różnicę” w wartości, przyczyniając się tym samym do większej ilości uśmiechów na świecie.


Więcej newsów z branży TUTAJ.