Logo

Media & maszynyDruk Cyfrowy

Nowa seria produkcyjnych systemów rolowych od Canon

Seria ProStream 2000 obsługuje druk wysokiej jakości na nośnikach powlekanych i niepowlekanych przy atrakcyjnym stosunku kosztów i wydajności.

Canon wprowadza na rynek nową serię produkcyjnych systemów rolowych ProStream 2000. To rozwiązanie zarówno dla druku komercyjnego, jak i komunikacji biznesowej. Portfolio Canon rozszerzy się także o nowy model ProStream 3160.

Firma Canon ogłosiła wprowadzenie na rynek ProStream 2000 – nowej serii atramentowych urządzeń drukujących na roli, przeznaczonych dla dostawców usług druku komercyjnego i komunikacji biznesowej, którym zależy na atrakcyjnym stosunku kosztów do wydajności druku na nośnikach o gramaturze do 150 g/m² i na papierze niepowlekanym. Maszyny serii ProStream 2000 drukują z prędkością do 133 m/min na standardowych papierach powlekanych, niepowlekanych i zoptymalizowanych pod kątem druku atramentowego. System przeznaczony jest do mediów o gramaturach od 28 g/m2 do 150 g/2, seria ProStream 2000 oferuje lepszy stosunek ceny do wydajności i jest o 20% krótsza od ProStream 3000. Zużywa też o 10% mniej energii niż ProStream1800.

Canon
Model ProStream 3160 – nowy flagowy model serii ProStream 3000 – zapewnia wysoką wydajność dzięki prędkości 160 m/min.

Zaprezentowano także nowy model ProStream 3160 – flagowe urządzenie z serii ProStream 3000 o prędkości druku 160 m/min. Nowy zestaw polimerowych atramentów pigmentowych, włączony również do serii ProStream 2000, umożliwia większą, stabilną jakość druku zbliżoną do druku offsetowego, a jednocześnie poszerza dostępny zakres gramatury nośników w zależności od prędkości druku. Obie serie – ProStream 2000 i ProStream 3160 – umożliwiają wydajną produkcję. Dzięki niej firmy poligraficzne mogą realizować więcej zleceń, które dotychczas bazowały na druku offsetowym.

Nowa seria ProStream 2000 to rozwiązanie dla szerokiego grona dostawców usług druku komercyjnego, wymagających wysokiej jakości druku i szybkiej realizacji produkcji na papierach powlekanych i niepowlekanych, którzy chcą przenieść wysokonakładowe zlecenia z offsetu do druku cyfrowego. System umożliwia produkcje również na papierze o gramaturze do 300 g/m², jednak przy zmniejszonej prędkości. Seria ProStream 2000 to odpowiedź firmy Canon na wymogi drukarni specjalizujących się w produkcji książek, które do tej pory nie mogły znaleźć produkcyjnego rozwiązania cyfrowego zabezpieczającego ich produkcje niezależnie od wybranego typu papieru. Rozwiązanie będzie interesujące także dla tych firm zajmujących się komunikacją biznesową, które zamierzają wyjść poza tradycyjne formy druku takie jak raporty, faktury i wyciągi. Nowa technologia będzie dużym wsparciem w produkcji wysokiej jakości przesyłek reklamowych, broszur i biuletynów w oparciu o opłacalne i elastyczne środki produkcji.

Nowa seria składa się z dwóch modeli – ProStream 2080 o prędkości 80 m/min i ProStream 2133 o prędkości 133 m/min na wstędze o szerokości do 558 mm. Produkcja z prędkością 133m/min odpowiada 11 300 arkuszom B2 na godzinę.
Optymalną jakość druku przy wszystkich prędkościach zapewniają piezoelektryczne głowice drukujące typu DOD (kropla na żądanie) o natywnej rozdzielczości 1200 dpi. System wyposażony jest w technologie Canon Smart ColorGrip pozwalającą na druk na mediach powlekanych oraz nowe polimerowe atramenty pigmentowe o poszerzonej gamie kolorów (jaśniejsze czerwienie i ciemniejsze czernie) o doskonałej odporności na ścieranie i zastosowaniami gotowymi do lakierowania na połysk.
Wysokowydajny system kamer Inline Quality Control firmy Canon sprawdza jakość druku i automatycznie wprowadza zmiany w czasie rzeczywistym, co również pomaga zapewnić stabilną jakość od pierwszej do ostatniej strony. Seria ProStream 2000 została stworzona aby zapewnić stabilną, ciągłą prace oraz najwyższą jakość nawet podczas drukowania z większym pokryciem i z dużą prędkością. Jakość druku została niezależnie potwierdzona przez Fogra Research Institute for Media Technologies zgodnie z najwyższym standardem „A” certyfikatu Fogra 51.

Seria ProStream 2000 to dowód na zaangażowanie firmy Canon na rzecz zmniejszania wpływu produktów i działalności na środowisko. Urządzenia tej serii pobierają o 29% mniej energii i wytwarzają o 36% mniejszą emisję ciepła niż z serii ProStream 1000, a jednocześnie zachowują ten sam zakres prędkości w zależności od gramatury nośnika. Podobnie jak w przypadku ProStream 3000, system jest wysoce zautomatyzowany (w tym oferuje obsługę automatycznego łączenia wstęgi) w celu minimalizowania strat i zapewnienia wygody użytkowania. W ProStream 2000 znaczna część podzespołów została przeniesiona z myślą o lepszej dostępności, by ułatwić i przyspieszyć działania serwisowe.

Canon
Seria ProStream 2000 firmy Canon to dwa modele: 2080 o szybkości 80 m/min oraz 2133 o szybkości 133 m/min.

Hans Schmidbauer, Director, Marketing & Innovation, Commercial Printing, Canon EMEA, powiedział: – Canon nieustannie poszukuje nowych technologii zapewniających naszym klientom maksymalną wartość pod kątem zwrotu z inwestycji i umożliwiających adaptację i sukces w zmieniających się warunkach rynkowych. W przypadku ProStream, wprowadzane w ostatnich latach innowacje gwarantują firmom drukującym wyjątkową jakość, wydajność i efektywność kosztową w przypadku dużych wolumenów zleceń druku na żądanie na wielu rodzajach nośników o różnych gramaturach. Wprowadzając model ProStream 3160 o wydajności 160 m/min, jeszcze bardziej poprawiamy próg rentowności, zapewniając klientom nawet wyższą efektywność kosztową.

– Wiemy, że jedno rozwiązanie nie będzie odpowiednie dla wszystkich klientów, dlatego wraz z wprowadzeniem nowej serii ProStream 2000, oferujemy obecnie kompleksowe portfolio atramentowych systemów drukarskich, obsługujących zarówno arkusze, jak i wstęgi, które zaspokoją indywidualne potrzeby pod kątem zastosowań i nakładów druku w każdej ogólnej drukarni komercyjnej i internetowej, u producentów książek, specjalistów od produktów fotograficznych i w drukarniach komunikacji biznesowej. Seria ProStream 2000 zapewnia ekonomiczny stosunek kosztów i wydajności w druku na papierze o niższej gramaturze, zarówno powlekanym, jak i niepowlekanym, a jednocześnie zalety ProStream stają się dostępne dla szerszego grona odbiorców druku komercyjnego. Seria ProStream 2000 to również wartościowa propozycja dla firm zajmujących się komunikacją biznesową, szukających elastycznego rozwiązania, które umożliwi im dywersyfikację w kierunku produktów premium drukowanych na materiałach powlekanych bądź drukowaniu we własnym zakresie takich produktów, które wcześniej musiały zlecać na zewnątrz – dodał Schmidbauer.

Seria ProStream 2000 zadebiutuje na targach drupa (28 maja – 7 czerwca 2024 r.) w niemieckim Dusseldorfie, gdzie zostanie zaprezentowana na żywo w cyklu produkcyjnym z szerokim zakresem zastosowań druku.

Więcej informacji:

o serii ProStream 2000 firmy Canon

o serii ProStream 3160 firmy Canon


Więcej newsów z branży TUTAJ.