Logo

NowościWielki Format

AJ-1000 otwarcie

W styczniu firma Jet Media zorganizowała dzień otwarty w swojej siedzibie w Warszawie. Spotkaniu towarzyszyło grono ludzi, którzy przybyli z niemal wszystkich zakątków Polski. Wzięło w nim udział ok. 40 osób.

Manager Rolanda – Bartosz Piłkowski, zastępca dyrektora ds. handlowych, zaprezentował ploter Roland Advance Jet AJ-1000 z systemem stałego zasilania atramentem, który został wprowadzony na rynek w rocznicę 25 lecia istnienia firmy. Zwrócił on szczególną uwagę na bardzo niski koszt zadruku na tym urządzeniu, który wynosi poniżej 4 zł/m2. Maszyna jest jedną z najlepszych na światowym rynku, co wskazują parametry techniczne: rozdzielczość druku w granicach 360-720 dpi, prędkość produkcyjna: 90m2/godz, gdzie takie duże prędkości są uzyskiwane dzięki zastosowaniu nowych głowic piezoelektrycznych, równocześnie przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości. Jedynym jej ograniczeniem jest maksymalna szerokość zadruku wynosząca 2,60 m, gdzie w innych urządzeniach może dochodzić do 5 m.

Piłkowski opowiadał o nowoczesnej konstrukcji plotera, w którym zostało innowacyjnie zorganizowane parkowanie głowicy piezoelektrycznej w przeciwieństwie do innych tego typu urządzeń, gdzie przy przestoju maszyny głowice zasychają, po czym psują się. W AJ-1000 ta wada nie ma miejsca, gdyż głowica po zaparkowaniu jest zamaczana w kąpieli, dzięki czemu powietrze się nie dostaje. Głowica jest cały czas mokra i dysze się nie podsuszają, co wiąże się ze wzrostem żywotności.

Goście mogli także uczestniczyć w procesie druku i podziwiać efekty pracy prezentowanych ploterów.

Następnie uczestnicy dnia otwartego przeszli do nawijarko – odwijarki, która współpracuje z ploterami typu Roland SJx45 i SP540V. Urządzenie to znacznie ułatwia pracę przy wydrukach wielkoformatowych. Dzięki systemowi automatycznego odwijania materiału i po zadrukowaniu nawijania, pozwala ono na drukowanie non-stop.

Wojciech Dąbrowski, Area Key Manager w Jet Media, przedstawił ploter Eurotech S6. Marka Eurotech nie jest traktowana, jako konkurencja dla Rolada. Jest to ploter grand formatowy, wyposażony w amerykańskie głowice spectra oraz system zarządzania kolorem. Szerokość zadrukowywanego materiału wynosi 3200 mm, przy druku na niemal wszystkich dostępnych podłożach, z uwzględnieniem materiałów bez podkładu, Maksymalna prędkość maszyny: 120 m2/h, prędkość produkcyjna: 60m2/h, rozdzielczość: 180 x 720 dpi. Ploter Eurotech jest bardzo ekonomiczny, koszt wydruku 1 m2 bez medium ocenia się na około 3 zł. Litr atramentu starcza na zadrukowanie 270 m2, głowica wytrzymuje oficjalnie 1000 litrów atramentu.

Każdy uczestnik mógł także zasięgnąć informacji na temat mediów do druku, a także zobaczyć dostępne wzorniki. Jet Media posiada wszystkie rodzaje podłoży używanych w Polsce począwszy od folii winylowych, folii polipropylenowych, papierów syntetycznych, papierów plakatowych kończąc na wszelkich rodzajach tkanin itp.

W dalszej kolejności zaprezentowano profesjonalne urządzenie tnące EXCALIBUR 1000 160 cm, do przycinania różnego rodzaju materiałów w pionie jak np. PVC, plastik, szkło, twarde płyty, płyty MDF.

Na zakończenie spotkania odbył się pokaz laminacji podłogowej na Laminatorze Montplast Silver 1600. Urządzenie zostało stworzone, aby maksymalnie zabezpieczyć wydruk cyfrowy.

Laminator wyposażony jest w pneumatyczny system unoszenia wałków, wysokiej jakości silikonowe wałki, automatyczne zwijanie i rozwijanie materiałów, maksymalna temperatura 160 °C przy maksymalnej prędkości 5 m/min.

www.jetmedia.pl