Nowości Rafał Gutkowski objął stanowisko Dyrektora Handlowego w Ricoh Polska

Rafał Gutkowski objął stanowisko Dyrektora Handlowego w Ricoh Polska

0

Z dniem 18 lipca 2011 roku p. Rafał Gutkowski objął stanowisko Dyrektora Handlowego w Ricoh Polska Sp. z o.o.

Absolwent Instytutu Informatyki Wydziału Elektroniki na Politechnice Warszawskiej oraz dwuletnich, podyplomowych studiów menedżerskich MBA BCC prowadzonych przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i Uniwersytet Gdański. Związany z branżą IT nieprzerwanie od 1984 roku. Zaczynał od pracy naukowej w Instytucie Podstaw Informatyki PAN, prowadził szereg prywatnych firm informatycznych. Przez ostatnie 10 lat pracował w zarządzie spółki Asseco Systems (dawniej Koma SA) należącej do największej grupy informatycznej w Polsce – Asseco Poland.

Rafał Gutkowski, jako szef sprzedaży Ricoh Polska, odpowiedzialny jest za rozwój biznesu we wszystkich obszarach działań koncernu w Polsce. Kieruje sprzedażą bezpośrednią, realizowaną przez centralę firmy w Warszawie oraz pięć biur regionalnych: w Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Szczecinie. Jednocześnie jest odpowiedzialny za rozwój sprzedaży w kanałach pośrednich: automatyki biurowej OA i IT oraz za kształtowanie polityki produktowej koncernu Ricoh w Polsce.

"Praca w międzynarodowej korporacji zawsze była dla mnie wyzwaniem.  Przeszedłem już wszystkie etapy życia zawodowego od działalności jednoosobowej, poprzez własną, prywatną firmę, pracę w państwowej instytucji czy też w dużej polskiej grupie informatycznej. Wyzwaniem dla mnie jest sprawdzenie się w organizacji o wieloletniej tradycji zarządzania, wśród grona wysokiej klasy profesjonalistów. Jestem przekonany, że moje wieloletnie doświadczenie i znajomość branży IT zostaną efektywnie wykorzystane w Ricoh Polska” – powiedział Rafał Gutkowski, Dyrektor Handlowy Ricoh Polska.