Logo

NowościWielki Format

Ikonos – 4 nowe płótna canvas do druku

Branża dekoratorstwa i reprodukcji mocno się rozwija. Podążając za trendem Ikonos wprowadza 4 nowe płótna do zadruku w technologiach wodno-pigmentowych, solwentowych i UV.

Płótna to specjalistyczny rodzaj materiał do druku. W druku wielkoformatowym przyjęła się nazwa z języka angielskiego – canvas. Płótna służą najczęściej do druku reprodukcji obrazów, elementów wyposażenia wnętrz, aplikacji wystawienniczych i dekoracyjnych. Struktura imitująca naturalne płótno malarskie dodaje takiej pracy charakteru ręcznie malowanego obrazu. Z uwagi na materiał z którego są wykonane, możemy wyróżnić płótna poliestrowe oraz bawełniane.

Ikonos Canvas 300 to wysokojakościowe, grube płótna do reprodukcji innych zastosowań scenograficznych i wystawienniczych. Canvas 300 to 100% bawełniane, bardzo wysokiej jakości płótno do druku wielkoformatowego. Gwarantuje ona bardzo wysoką jakość i dokładność druku oraz bardzo żywe kolory. Intensywna kolorystyka to niewątpliwy atut nowej 400-ki. Powłoka materiału jest matowa. Canvas ten proponowany jest w kilku szerokościach od 1.06 przez 1.27 i 1.37 do 1.52 metra. Długość nawoju na gilzie wynosi 22.85 metra. Płótno Ikonos Canvas 300 to materiał o gramaturze 300 g/m2. Płótno to może być zadrukowane dowolnym atramentem eko-, mild- i twardo-solwentowym a także w technologi UV.

Ikonos WX COT 360 to również bawełniane płótno jego gramatura wynosi 360 g/m2. Dostępne jest w szerokościach 0.914, 1.07 i 1.27 m na roli o długości 18 metrów. To płótno może być zadrukowywane atramentami wodno-pigmentowymi, solwentowymi oraz UV.

Ikonos WX OIL 285 z kolei jest canvasem mieszanym o gramaturze 285 /m2 i podobnie jak poprzednik może służyć do reprodukcji i druku tuszami wodno-pigmentowymi, solwentowymi oraz UV. Jest to najwęższe płótno, dostępne bowiem od szerokości 0.61 m do 1.52 m.

Ikonos WX  POLI 230 to poliestrowe płótno o gramaturze 230 g/m2 dostępne w roli od 0.914 m, przez 1.07, 1.27 na 1.52 szerokości skończywszy. Długość nawoju tego canvasu wynosi  30 metrów. Druk na tym płótnie odbywa się w technologii wodno-pigmentowej, solwentowej oraz UV.

Rodzina materiałów Ikonos obejmuję już kilkadziesiąt produktów w skład wchodzą folie samoprzylepne monomerowe i polimerowe w różnych wariantach (rodzaj kleju, powłoka), folie dekoracyjne i laminaty. W ofercie znajdują się także wysokiej jakości powlekane materiały (np.: backlity, blockouty) do druku eko, mild i hard-solwentowego oraz UV. Media te cechują się najwyższą jakością, trwałością, oddają szeroki gamut barw, przeznaczone są do druku w wysokich rozdzielczościach i wysokich prędkościach.

W zależności od potrzeb rynku firma poszukuje nowych rozwiązań. Opolskie materiały zostały docenione przez wielu producentów ploterów drukujących oraz zdobyły kilka nagród na międzynarodowych targach reklamy. Lokalizacja fabryki w Polsce powoduje, że firma może szybko dostarczać dobre materiały w elastycznych cenach. Materiały produkowane są z zachowaniem wszelkich norm i standardów. Linia produkcyjna Ikonos cechuje się brakiem jakichkolwiek emisji do środowiska. Materiały Ikonos bardzo dobrze trafiają w segment wysoko jakościowy, gdyż oferowane są w przystępnych cenach a często nawet dla klientów zaskakujących – gdyż klienci w kraju zaopatrują się bezpośrednio u producenta.