Nowości Nowe drukarki wielkoformatowe Epson

Nowe drukarki wielkoformatowe Epson

0

Epson informuje o wprowadzeniu na rynek nowej serii szybkich, czterokolorowych drukarek wielkoformatowych SureColor SC-T z funkcją skanowania, przeznaczonych do drukowania projektów graficznych oraz rysunków tworzonych w oprogramowaniu CAD i GIS w drukarniach komercyjnych, zakładach kserograficznych, firmach architektonicznych, budowlanych i inżynierskich, sklepach i instytucjach edukacyjnych.

Nowa seria drukarek SureColor SC-T pracujących na materiałach z roli obejmuje dziewięć modeli o różnej szerokości, wydajności i funkcjonalności skanowania. Należą do nich 44-calowa drukarka SureColor SC-T7200, 36-calowa drukarka SC-T5200 i 24-calowa drukarka SC-T3200. Są to udoskonalone wersje cieszących się dużą popularnością urządzeń SureColor SC-T będących w sprzedaży od roku 2012. Szereg wprowadzonych ulepszeń służy przede wszystkim maksymalizacji wydajności w wymagających środowiskach produkcyjnych.  

Mając na uwadze zapotrzebowanie na maksymalnie wysoką wydajność i możliwość szybkiej zmiany nośnika, modele SureColor SC-T7200D i SC-T5200D wyposażono w system podwójnych rol i mechanizm automatycznego ładowania papieru oraz automatycznego przełączania z roli na rolę. Firma Epson dodatkowo wzbogaciła funkcjonalność tych urządzeń, wbudowując 36-calowe kolorowe skanery w 44-calowy model SureColor SC-T7200MFP i 36-calowy model SC-T5200MFP. To pierwsze drukarki wielkoformatowe firmy Epson umożliwiające skanowanie wielkoformatowych dokumentów papierowych do pliku i do wiadomości e-mail oraz skanowanie w celu udostępniania innym drukarkom z serii SC-T. Skanowanie i wydruk oryginału formatu A1 zajmuje około 39 sekund. Te wielofunkcyjne drukarki są dostępne w wersji jedno- lub dwurolowej.

– Nowa generacja łatwych w obsłudze drukarek SureColor SC-T została opracowana w celu zapewnienia wysokiej elastyczności i wydajności w wymagających środowiskach projektowych — mówi Tomasz Kuciński, Pro-Graphics manager w polskim oddziale Epson Europe. – Możliwość drukowania na papierze i sztywnych płytach o grubości do 1,5 mm sprawia, że idealnie nadają się do różnego rodzaju zastosowań graficznych – dodaje.

Nowa seria drukarek SureColor SC-T będzie miała premierę na monachijskich targach FESPA (20—23 maja br.), a w sprzedaży pojawią się od lipca br.

Ceny urządzeń nie są jeszcze znane.

Materiał powstał na podstawie informacji firmy EPSON.