Nowości AMK Group z oprogramowaniem Apogee Manage 8.0

AMK Group z oprogramowaniem Apogee Manage 8.0

0

Do grona firm, które zdecydowały się na wdrożenie sterującego nimi systemu produkcyjnego Apogee, stworzonego przez Agfa Graphics, w ostatnim czasie dołączyła firma AMK Group z Woli Duckiej k. Warszawy, gdzie zaimplementowany został workflow Apogee Manage 8.0, wyposażony m.in. w moduł natywnej impozycji Apogee Impose. Dzięki tej inwestycji firma AMK Group znacznie przyspieszyła i usprawniła proces przygotowania i obróbki zleceń, eliminując wcześniej istniejące w tym zakresie „wąskie gardło”.

Portfolio produktowe AMK Group obejmuje kompleksowe realizacje kampanii reklamowych m.in.: standów i dyspenserów; opakowań, pudełek i prezenterów; segregatorów i clipboardów; toreb reklamowych (foliowych, papierowych); teczek, kopert, plakatów, folderów, ulotek, naklejek, materiałów POS itd. Część z tych produktów ma bardzo nietypowy charakter – tu warto wymienić choćby naklejki elektrostatyczne, adhezyjne czy tzw. wydruki hybrydowo-strukturalne. Kilka własnych projektów, m.in. w obszarze uszlachetniania, firma opatentowała. Dzięki bogato wyposażonej hali maszyn drukujących i introligatorni produkcja w całości odbywa się tu pod jednym dachem.

Z uwagi na stale rosnącą liczbę zleceń i konieczność sprawniejszego ich przetwarzania na etapie prepress, kilka miesięcy temu właściciele AMK Group – Artur Rękawek i Konrad Kondraciuk – zaczęli analizować rynek w obszarze zaawansowanych systemów workflow. – Zależało nam na sprawdzonym dostawcy z najwyższej półki, bo tylko takich bierzemy pod uwagę – podkreśla Artur Rękawek. – Istotnym dla nas kryterium technicznym była intuicyjna, prosta obsługa systemu produkcyjnego i jego bezproblemowa integracja z istniejącą infrastrukturą sprzętową. Po licznych testach i weryfikacji różnych rozwiązań, okazało się, że system Apogee to najlepsza dostępna opcja. Zapewnia on najwyższą jakość i oferuje wysokie zaawansowanie technologiczne, a więc spełnia dwa parametry, do których olbrzymią wagę przywiązujemy zarówno my, jak i nasi klienci.

– Analizując specyfikę produkcji realizowanej przez AMK Group oraz posiadany przez tę firmę park sprzętowo-programowy doszliśmy do wniosku, że „wąskie gardło” stanowią nie tyle same urządzenia, ile sterujące nimi oprogramowanie. Dlatego zaproponowaliśmy właścicielom firmy – zamiast wymiany całego systemu CtP – wdrożenie sprawniejszego rozwiązania workflow, opartego na najnowszych rozwiązaniach technologicznych Agfa Graphcs i jej partnerów. Głównym celem była bowiem większa automatyzacja procesów przygotowania plików, a nie zwiększenie prędkości naświetlania form drukowych – mówi Jarosław Suchodolski, regionalny szef sprzedaży w dziale prepress Agfa Graphics.

Wdrożony przed dwoma miesiącami w firmie AMK Group system Apogee Manage 8.0 to najnowszej generacji oprogramowanie workflow, pozwalające na kompleksowe zarządzanie i sterowanie całą przygotowalnią cyfrową. Umożliwia on stworzenie potoku pracy, uwzględniającego wszystkie kroki niezbędne do właściwego przygotowania zleceń do druku: od wygenerowania pliku PDF, poprzez wstępną weryfikację poprawności danych, impozycję, rastrowanie (z zastosowaniem jednego z rastrów z pakietu rastrów ABS i rastra specjalnego Sublima 200 lpi), wysokiej rozdzielczości podglądu rastrowego wybranych wycinków oraz całych stron zawartych w dokumencie, na wysłaniu pliku do naświetlarki CtP skończywszy. W oczekiwanej przez właścicieli AMK Group automatyzacji dużą rolę odgrywa moduł natywnej impozycji Apogee Impose Sitelicense. Zamiast zdefiniowanych wcześniej szablonów, używa on dostarczanych na bieżąco informacji o zleceniu (takich jak format, rodzaj oprawy, liczba stron środkowych i insertów, a nawet sprzęt stosowany do produkcji), a następnie proponuje optymalny schemat elektronicznego montażu. – Apogee Impose to jeden z kluczowych elementów, decydujących o przyspieszeniu procesów prepress w tym systemie – potwierdza Jarosław Suchodolski. – Dodatkowymi atutami są też nowoczesna 64-bitowa architektura, silnik renderujący Adobe PDF Print Engine 3.0 czy też nowoczesny serwer HP, na którym posadowiony jest cały system produkcyjny.

Jak zapewnia Artur Rękawek, korzyści z wdrożenia systemu Apogee Manage 8.0 stały się odczuwalne niemal natychmiast: – Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko bez problemu obsługujemy wszystkie prace dla dotychczasowych klientów, ale też uzyskaliśmy przestrzeń dla obróbki zupełnie nowych zleceń. System ten spełnił zatem nasze oczekiwania, znacznie przyczyniając się do większej automatyzacji procesów prepress i dostosowując wydajność całej przygotowalni CtP do pozostałych etapów produkcji.

Materiał opracowano na podstawie informacji Agfa Graphics NV oraz PAI PrintinPoland.com